GOLD’S GYM A HAMMER STRENGTH: DVAJA PRIEKOPNÍCI SILOVÝCH TRÉNINGOV SO ZAUJÍMAVOU HISTÓRIOU

Gold’s Gym má legendárnu povesť „domova silového tréningu“. Hammer Strength prerástol, počas svojej 30 – ročnej histórie posilňovacích strojov, do dôveryhodnej značky pre silový tréning. Obe ikony vo fitnes priemysle spolupracujú už celé desaťročia. Za prameňom ich spolupráce stojí zaujímavý príbeh.

Spolupráca medzi Gold’s Gym a Hammer Strength sa začala v roku 1991. Zástupca spoločnosti Hammer Strength, Tom Proffitt, stretol na veľtrhu v Las Vegas Peta Grymkowskeho, Tima Kimbera a Eda Connorsa, ktorí v tom čase vlastnili legendárny Gold’s Gym Venice. Tom Proffitt ich presvedčil, aby skúsili do svojej posilňovne pridať niekoľko kusov posilňovacích strojov značky Hammer Strength. Do Gold’s Gym tak pribudli rôzne stroje ako posilňovacia lavica, stroj na cvičenie brušných svalov, stroj na tréning chrbtového svalstva a bicepsov a v neposlednom rade stroj Iso-Lateral row na viacero rôznych cvikov.

gym, hammer strength, fitness, historia

Netrvalo dlho a Gold’s Gym chcel viac podobných strojov, čo Tima Kimbera prinútilo navštíviť Hammer Strength. Po celodennej návšteve sa Kimber rozhodol, že chce všetky posilňovacie stroje, ktoré spoločnosť vyrába.

Začiatok spolupráce s Gold’s Gym bol pre spoločnosť Hammer Strength, ktorá bola v tom čase mladou spoločnosťou, povzbudením. Športovci sa chopili nových posilňovacích strojov a Gold’s Gym sa stala jednou z prvých posilňovní, ktorá získala nové posilňovacie stroje od spoločnosti Hammer Strength.

Stroje Hammer Strength boli navrhnuté tak, aby boli mimoriadne efektívne a pohybovali sa spôsobom, ktorý prospieva športovcom, čo bol dôvod veľkého predaja.

ODKAZ HAMMER STRENGTH

Existuje veľa dôvodov, prečo sa Hammer Strength stal pre spoločnosť Gold’s Gym populárnym. Stroje Hammer Strength boli navrhnuté tak, aby boli mimoriadne efektívne a pohybovali sa spôsobom, ktorý prospieva športovcom, čo bol dôvod veľkého predaja.

sila, hammer strength, racks, gym, golds, fitko, vybavenie

Odvtedy sa spoločnosť Hammer Strength rozrástla o rôzne robustné silové cvičebné stroje. Zakladateľ Hammer Strength, Gary Jones, postavil spoločnosť, založenú v roku 1989, na základe sily počiatočného posilňovacieho zariadenia s kotúčmi. Vytvoril viac ako 50 rôznych strojov na podnet profesionálnych športovcov.

„Rozmanitosť je dôležitá“, povedal Jones. „Rôzni športovci chceli rôzne stroje na rôzne oblasti cvičenia. Dôležitou súčasťou nášho podnikania bolo prísť na to, ako sa rýchlo vyvíjať a vyrábať rôzne verzie strojov. Ak pôjdete do akejkoľvek inej spoločnosti a požiadate ich o kúpu posilňovacej lavice Bench Press, ponúknu vám jednu. My vám ponúkneme tri. Žiadne dve telá nie sú rovnaké. Žiadne dva športy nie sú identické. Rôzni cvičenci majú rôznorodé požiadavky a potreby. Preto máme rôzne druhy strojov, čo je dôležitá súčasť zlepšenia výkonu športovca.“

LÍDER FITNESS BUDÚCNOSTI

Hammer Strength sa nezastavila ani po vytvorení množstva posilňovacích strojov. Spoločnosť pokračovala v inováciách a vyvinula dvojicu selektovaných silových strojov a silné posilňovacie racky na spôsob Smithovho stroja, HD Elite, ktoré sa nachádzajú v profesionálnych a vysokoškolských atletických zariadeniach.

Stredobodom pozornosti sa neskôr stal posilňovací stroj (rack) HD Athletic. Ponúka úložný aj priestor na tréning s olympijskou tyčou a je určený na umiestnenie pozdĺž steny. Pôsobivý HD Athletic Bridge umožňuje vytvoriť rôzne kombinácie pre rôzne možnosti tréningu.

Spoločnosť Gold’s Gym sa stala priekopníkom v odbore, keď Joe Gold ako prvý otvoril v roku 1965 posilňovňu a navždy zmenil priemysel fitnes klubov a posilňovní. Hammer Strength tiež pomohol raziť cestu účinnému silovému tréningu. Tak sa z týchto dvoch spoločností stala perfektná dvojica pre športovcov a posilňovne.

TSS Group reseni-pro-fitness-centra