Fedor Emelianenko zmlátil Sonnena jak žito!

Fedor Emelianenko v prvom kole vymlátil z Chael Sonnen všetku energiu a zvíťazil TKO v 4:41 zápasu v Bellator 208. Fedor kontroloval celý zápas, či už v postoji alebo na zemi mal prevahu a nepustil Sonnena do žiadnej šance. Práve naopak, donútil ho k niekoľkým chybám, ktoré mohli ovplyvniť priebeh aj výsledok.

Fedor dominoval od začiatku

Fedorove bomby bude Sonnen cítiť ešte dlho.

Fedorove bomby bude Sonnen cítiť ešte dlho.

Chael Sonnen má na konte 30 víťazných zápasov a 15 prehier. Po včerajšku už 16. Jeho meno neznie svetom MMA tak zvučne ako Fedorove ale rozhodne patrí medzi skúsených a nebezpečných zápasníkov. Porazil Quintona Jacksona, Wanderlei Silvu, Mauricio Rua, Michaela Bispinga a ďalších, už legendárnych fighterov.

Po začatí zápasu Chael Sonnen sebavedomo začal pästnú prestrelku, ihneď však inkasoval od Fedora jednu na „rozcvičku“. Počas celého prvého kola sa to opakovalo ešte niekoľkokrát, kedy Fedor zrazil jednou – dvomi dobre mierenými ranami oponenta k zemi. Fedor súpera vždy nechal vstať a zápas pokračoval v stoji.

Ani na zemi s Fedorom Sonnen nemal šancu.

V druhej polovici prvého kola sa zápas odohrával viac na zemi, kam sa Sonnen snažil Fedora dostať mnohými pokusmi o „takedown“, no zraziť Fedora Emelianenka na zem bol pre Sonnena rovnako ťažký oriešok ako s ním boxovať.

Hoci pre Sonnena svitli v zápase dve šance na zvrat, ktoré nie len že nevyužil, povedal by som priam zahodil, celý zápas bol vo Fedorovej réžii až do záveru kola, kedy už dôraznejšie súpera napádal na zemi, až ho zasypal spŕškou tvrdých rán na čo už Chael Sonnen nebol schopný zareagovať a rozhodca musel zápas ukončiť TKO.

Bez škandálov

Fedor Emelianenenko a Chael Sonnen na tlačovej konferencii.

Fedor Emelianenenko a Chael Sonnen na tlačovke pred zápasom

Obaja zápasníci mali voči sebe rešpekt. Fedor Emelianenko je známy svojim vyrovnaným postojom a stručnosťou. Na adresu súperov sa vyjadruje vždy s rešpektom. Chael Sonnen v príprave povedal pár štiplavých slov no nič, na čo sme si už zvykli pri tlačových konferenciách v poslednej dobe. Sonnen je známy svojimi urážkami súperov, na Fedora si však veľmi „hubu neotváral“. Asi vedel prečo.

Po zápase Sonnen dával rozhovory ako na bežiacom páse, teda postavil sa k veci čelom a uznal, že Fedor bol rýchly, silný a explozívny. Bolo vidieť, že je dobitý ale v poriadku. Videli sme už horšie. Jednoznačne zvládol odpovedať na otázky s nadhľadom.

Získa Fedor Emelianenko titul Bellator?

Už iba jeden krok delí Fedora Emelianenka od ďalšieho svetového titulu. Ryan Bader. Ich zápas o víťaza bude v januári. Už sa neviem dočkať. A vy?

Ryan Bader bude posledným Fedorovim súperom na ceste za titulom Bellator.

Ryan Bader je o 6 rokov mladší od Emelianenka a má za sebou veľmi dobrú bilanciu: 26 víťaztiev, napríklad s Matt Mitrione, ktorý Emelianenka porazil, Antonio Noguieira, Quinton Jackson a kopec ďalších. Zápas Badera s Emelianenkom bude určite mimoriadne zaujímavý pre celý svet MMA.

Ak sa Fedorovi Emelianenkovi podarí získať tento titul, zapíše sa do histórie MMA ešte výraznejšie, než doteraz. Každopádne už teraz, aj vďaka dominantnému víťaztvu nad Sonnenom patrí medzi legendy.

Vynikajúce video zachytávam prípravu na zápas oboch borcov:

Bellator 208 highlighs: