ADRIÁNA HALASOVÁ: Kam se ztratila talentovaná bikinka, která už v dorosteneckém věku porážela dospělé ženy?

Adriana, představ se prosím na úvod čtenářům Muscle&Fitness

Ahojte, moje meno je Adriána Halasová, mám 18 rokov a venovala som sa bikini fitness. Pod vedením Sabíny Plevákovej som odsúťažila dve súťažné sezóny 2016/2017, kde môj najväčší úspech bol tretie miesto na Majstrovstvá Slovenska v juniorskej kategórií.

Adriána Halasová

Kam se v posledních téměr 2 letech poděla Adriana Halasová, ročník 2000, jedna z nejvíce talentovaných bikinek na Slovensku?

Začnem tým, že nikdy som sa nevidela ako jedna z najviac talentovaných bikini fitnessiek. To keď som pre súťaž vždy spravila maximum, bolo veľa vecí, ktoré mi boli vytknuté. Zlom kedy som si povedala, že súťaženie asi nie je tak úplne pre mňa bol, keď som na Majstrovstvách Slovenska juniorov 2017 skončila v poslednej vyvolávačke. To znamená niekde medzi 10-15 miestom s tým, že týždeň dozadu som na Majstrovstvách Slovenska žien skončila štvrtá.
Nebudem klamať, v tej chvíli ma to položilo a nebola som jediná, ktorá výsledku úplne nerozumela. Skúsila som ešte jednu súťaž v Ostrave, kde som skončila na štvrtom mieste, a to bol vlastne koniec môjho súťaženia. Začala som rozmýšľať čo ďalej. Mala som možnosť ísť študovať do Anglicka a to som aj využila. Bolo to obdobie, ktoré mi dalo veľmi veľa a prinieslo iný pohľad na život. V Anglicku som naďalej chodila do fitka a stále som sa snažila udržiavať v takej „fit forme“. Po pol roku som sa vrátila domov s tým, že som cítila, že s mojím telom nie je niečo v poriadku.
Mala som problémy s dýchaním, trpela bolesťami kĺbov a opuchalo mi celé telo do takej miery, že som si nedokázala obuť tenisky. Začal sa nekonečný kolotoč vyšetrení. Po dlhej dobe zistili, že za všetkým je borelióza, pľúcna infekcia a moja imunita. Ta torá bola na bode mrazu. Pridali sa ďalšie ťažkosti ako tráviace problémy čo je tiež nie veľmi príjemná záležitosť. Aktuálne som už niekoľko mesiacov na antibiotickej liečbe a aj keď sa už cítim oveľa lepšie stále som ešte nad tým všetkým nevyhrala.

Já chápu, proč ses stáhnula ze sociálních sítí, ale někteří lidé, možná ne. Proč pro tebe bylo v tomhle období, které zažíváš, lepší soustředit se na jiné věci, než virtuální svět a internet?

Posledné mesiace boli pre mňa jedny z najťažších. Z človeka, ktorý je aktívny, miluje šport som sa zrazu nevedela pohnúť z postele a moja „aktivita“ bol spánok. Jediné načo som dokázala myslieť bolo zdravé telo. Sústredila som sa hlavne na ten reálny život ako na ten virtuálny. Sociálne siete boli to posledné načo som mala energiu myslieť. Veľkú časť pri liečbe zohráva práve myseľ, ktorá dokáže ovplyvniť mnoho krát viac ako sa zdá. Nie je vôbec jednoduché byť pozitívny vo chvíli keď spadneš, no práve správne naladená myseľ ti dokáže pomôcť opäť sa postaviť na nohy.
Nemám rada keď ľudia až príliš zdieľajú svoj súkromný život alebo čakajú ľútosť, a to bol ďalší dôvod prečo som sa stiahla. Moju osobnosť som sa snažila prezentovať zdravým životným štýlom, láskou k cvičeniu čo v tých chvíľach a vlastne ešte stále nie je tak úplne možné. Verím, že čoskoro sa to zmení a budem sa môcť opäť venovať tomu čo ma napĺňa a samozrejme urobiť všetko preto aby môj spôsob života bol naďalej pre vás zaujímavý.

Adriána Halasová

Ty a sportovní budoucnost. Jak to vypadá? Myslíš na to v tuto chvíli?

Pravdupovediac v tejto chvíli sa mi moc nedá o tom rozprávať ale určite viem, že cvičenia a športu ako takého sa len tak ľahko nevzdám. To som ja, no v prvom rade budem počúvať svoje telo a uvidím čo všetko mi dovolí.

Adriána, jaká je prognóza? Až se uzdravíš, mělo by být všechno 100% v pořádku?

Áno, postupom času by už malo byť všetko v poriadku.

Fitness bylo časově velkou částí tvého života. Krásná dívka, žena, jako jsi ty, určitě trávila dost času i s kamarády a přáteli. Tyhle aktivity jsi však musela do určité míry omezit. Máš nějakou novou zálibu, které se můžeš aktuálně věnovat a fungovat tak co nejvíc produktivně?

Ďakujem za kompliment. Fitness som venovala naozaj veľkú časť z môjho života a najviac som si užívala chvíle s ľuďmi, ktorí mali rovnakú vášeň k cvičeniu ako ja. Chvíle s kamarátmi a zábavný stredoškolský život sa stal pre mňa ale tabu. Pri všetkých tých problémoch som potrebovala predovšetkým kľud a oddych. Aktuálne sa snažím sústrediť na blížiace sa maturity. Ako relax a spôsob aktivity využívam dlhé prechádzky v prírode, jógu ale nebudem klamať, zopár ľahších tréningov vo fitku mám už tiež za sebou. Snažím sa nejakým spôsobom opäť naštartovať moje telo na plné obrátky, no o nejakej novej záľube sa nedá tak úplne rozprávať.

Máš nějaký vzkaz pro naše čtenáře, kteří si tento rozhovor přečtou a budou rádi, že se dozvěděli něco víc o tvém příběhu?

Počúvajte svoje telo a starajte sa oň pretože zdravé telo a myseľ je základ k spokojnému a úspešnému životu.

Sabina Pleváková a Adriána Halasová

Adriána Halasová