PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Eddie Hall uvažuje o zmene postavy 

Strongman Eddie Hall plánuje po sezóne 2018 zavesiť súťaženie na klinec. Svoje rozhodnutie oznámil po víťazstve na World Strongest Man 2017 v africkej Botswane. „Tento šport je veľká záťaž na telo a ak by som ostal na tejto telesnej váhe, dlho by som neprežil,“ zdôvodnil svoje rozhodnutie.

 Lekári mu už dávnejšie odporúčali zredukovať svoju váhu. Eddie, ktorý v pondelok 15. januára oslávi 30 rokov, meria 191 cm a váži 186 kg. Toľko hmoty je veľká záťaž pre jeho srdce. Kŕmiť také veľké telo tiež nie je jednoduché. Preto sa rozhodol zredukovať svoju hmotnosť a pokúsiť sa o estetickejšie proporcie. Eddie sa pohráva aj s myšlienkou zdokumentovať svoju premenu. Tu je porovnanie Eddieho teraz (29 rokov) a vo veku 14 rokov.

Vo videu sa Eddie vyjadril aj k finále World Strongest Man 2017, kde zvíťazil o jeden bod pred Hafthornom Björssonom. Islanďan sa sťažoval, že mu rozhodcovia neuznali jedno opakovanie Viking presu.

"Hafthor tvrdí, že ho okradli o titul. Toto však nie je kartová hra, kde sa dá podvádzať. Víťaz je ten, kto zodvihne najvyššiu váhu alebo kto s ňou predvedie najviac opakovaní," reagoval Eddie.  

Pri otázke, či nepomýšľa na ďalšie posunutie svojho rekordu v mŕtvom ťahu (500 kg), Eddie odpovedal: "Mal som šťastie, že som neskončil na vozíku. Bola to zatiaľ najnebezpečnejšia vec, akú som v živote urobil. Ak nebudú na stole milióny libier, nebudem sa o ďalšie prekonanie rekordu pokúšať. Som prvý muž, ktorý zdolal po tony. Koho trápi, či niekto zdvihne 501 kg?"