Súboj titanov dostal svoj dátum! Kedy si zmerajú sily Thor a Eddie?

Očakávaný boxerský súboj titanov dostal svoj finálny dátum! Kedy si zmerajú sily Hafthor Björnsson a Eddie Hall?

Senzáciou vo svete bojových športov sú v poslednej dobe súboje naozaj veľkých mien, ktoré by v ringu proti sebe možno nikto nečakal. Jedným z tých dávnejšie oznámených boxerských zápasov svetoznámych osobností bol i súboj titánov – dvoch obrov, ktorí patria medzi najsilnejších mužov na svete. Reč je samozrejme o dvojici Hafthor Björnsson a Eddie Hall, ktorí sú zároveň veľkými rivalmi už dlhé roky práve v meraní si svojich nadľudských síl.

olympijsky tyzden, fit plus, weider, suboj, thor, bjornsson

Pôvodne malo k ich zápasu dôjsť ešte v septembri 2021, čo sa nakoniec neudialo. Dôvodom nebola celosvetová pandemická situácia, ale Eddie Hall, ktorý z pôvodného termínu vycúval po tom, ako si spôsobil zranenie bicepsu. Zo zranenia sa zotavil pomerne rýchlo, ale Thor aj sám Eddie si takto nedobrovoľne prípravu predĺžili o pár mesiacov navyše.

K zápasu však po preložení pôvodného dátumu našťastie aj tak dôjde a my konečne poznáme aj nový dátum!

Hafthor Björnsson a Eddie Hall si sily zmerajú už v marci

Najťažšia váhová kategória vôbec? Boxerský súboj týchto dvoch silákov je samozrejme obrovským lákadlom pre celý svet. Tento boxerský zápas sa odohrá už túto jar, konkrétne 19. marca 2022. Miestom tohto očakávaného podujatia sa stane Dubai Duty Free Tennis Stadium. Predaj lístkov na boxujúcich strongmanov zatiaľ spustený nebol, ani bližšie informácie ohľadom možnosti sledovania tohto zápasu na diaľku ešte nie sú zverejnené.

Čím sa celý ich konflikt vlastne začal?

Celý pôvod toho, že sa títo dvaja obri stretnú v ringu začal ešte v dobách ich profesionálneho súťaženia o titul najsilnejšieho muža na svete. Eddie Hall pred časom totiž držal rekord v mŕtvom ťahu, ktorý spočíval v neuveriteľných 500 kilogramoch a Haftorovi sa tento rekord podarilo zlomiť o jeden kilogram. Eddie Hall však tento rekord nechcel uznať, pretože sa to neudialo na oficiálnom závode, ale bez divákov v Haftorovom rodisku – na Islande.

Ďalej nezhody spočívali v tom, že podľa Haftora sa Eddiemu v súťaži World Strongest Man 2017 vychádzalo v ústrety a Eddie nad ním vraj tesne zvíťazil len vďaka tomu. Disciplíny i hodnotenie boli totiž podľa Thora prspôsobené práve pre Eddieho výhru.

Odvtedy už niekoľko rokov celý svet čaká na to, ako dopadnú títo dvaja strongmani v priamom porovnaní svojich fyzických schopností. Napriek tomu, že silovo boli vždy veľmi porovnateľní, výškový rozdiel medzi nimi je naozaj markantný. Aj keď Eddie Hall meria úctyhodných 191 centimetrov, Haftor ho o 15 centimetrov prevyšuje. Tým má podľa mnohých fanúšikov celkom slušne našliapnuté na výhru, ale o tom je samozrejme pred zápasom ešte možno zbytočné špekulovať.

Obaja borci kompletne prispôsobili svoju fyzickú prípravu tomuto zápasu, teda veľmi dúfame v to, že ich marcový súboj v boxe bude stáť za to!

fit plus, olympijsky tyzden, zlavy, akcie, weider, nordictrackPripravil: Stano Fatul