PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Olympia Weekend 2017: Classic Physique a Physique 

Olympia Weekend 2017Kategória Classic Physique mala na Olympia Weekende premiéru v roku 2016, kedy zvíťazil Američan Danny Hester. Tento rok klesol až na piatu priečku. Víťazom sa stal jeho krajan Breon Ansley pred dobre stavaným Kanaďanom Chrisom Bumsteadom. Bronz bral George Peterson z USA.  Bývalý účastník Mr. Olympia v open bodybuildingu Flex Wheeler vo veku 52 rokov pri svojom návrate v kategórii Classic Physique obsadil 15. miesto.  

Fotogalérie z Olympia Weekendu 2017 nájdete TU

Breon Ansley
Breon Ansley


Chris Bumstead
Chris Bumstead


George Peterson
George Peterson


Flex Wheeler
Flex Wheeler


Výsledky

Classic physique results


WOMEN´S PHYSIQUE

Kategória Women Physique je nežnejšou verziou ženskej kulturistiky, ktorú v programe Olympia Weekendu nahradila. Svalové objemy musia byť v súlade s estetikou a ženskosťou. Titul obhájila Brazílčanka Juliana Malacarne, pre ktorú to bolo už štvrté víťazstvo v rade. Druhá skončila Jennifer Taylor z USA, ktorá do kategórie physique prešla z bikini. Tretie miesto získala Heather Grace. V štartovom poli sa medzi dvadsiatimi šiestimi pretekárkami predstavila aj Češka Margita Zámolová, ktorá sa však neprebojovala do hodnotenej pätnastky a spoločne s ďalšími jedenástimi pretekárkami obsadila delenú 16. priečku.

Juliana Malacarne
Juliana Malacarne


Jennifer Taylor
Jennifer Taylor


Heather Grace
Heather Grace


Margita ZamolovaMargita Zamolova backMargita Zamolova side
Margita Zámolová


Výsledky

Women physique results


MEN´S PHYSIQUE 

Aj kategória Men´s Physique má od soboty štvornásobného víťaza. Američan Jeremy Buendia sa predstavil s väčším podielom svalovej hmoty, ako vlani. Štíhly pás a forma mu však stačili na obhajobu prvenstva pred krajanmi Andrem Fergusonom a Brandonom Hendricksonom. Český pretekár Ondřej Kmošťák pri svojej premiére na Men´s Physique Olympia obsadil 8. priečku, keď za sebou nechal skúsenejších pretekárov Antona Antipova alebo Sergiho Constanca, známeho aj z tituliek M&F.

Jeremy Buendia
Jeremy Buendia


Andre Ferguson

Andre Ferguson


Brandon Hendrickson

Brandon Hendrickson


Kmostak 1Kmostak 2

Ondřej Kmošťák


Výsledky

Mens physique results

Mens Physique results II