PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Silní muži od piatka o pohár Slovanov!

|text: PAVOL GUGA

Pohár Slovanov - v poradí už deviaty ročník medzinárodného siláckeho podujatia sa opäť predstaví fanúšikom v meste Žilina! Najsilnejší muži Slovanských štátov si pomerajú svoje sily a budú bojovať o primát toho najsilnejšieho. V minulom roku sa prvýkrát stalo, že meno víťaza sa už raz na pohári objavilo, keď Ukrajinec Konstantin Iljin získal túto trofej už po druhý raz. Svedčí to o rozmanitosti pretekov a jeho účastníkoch. Na čo sa môžeme toho roku tešiť a aké novinky Slovenská asociácia silných mužov pripravila?

Pohar Slovanov Semifinale O


sasimTá najdôležitejšia novinka je, že z jednodňovej akcie je tento rok akcia dvojdňová! To znamená, že 12 silných Slovanov si zmeria sily v piatok na námestí A. Hlinku a len 6 najsilnejších postúpi do sobotného veľkolepého finále!

Semifinále je v réžii mesta Žilina, ktoré zastrešuje piatkovú akciu. Na štart sa postaví Poliak Rafal Kobylarz, ktorý v minulom roku vybojoval inú významnú trofej a tou bol meč Matúša Čáka 2016. Z Českej republiky príde obor Čestmír Šíma, z Ukrajiny dvojnásobný víťaz Konstantin Iljin, z Bieloruska Volodymyr Cyfra, Čiernu Horu bude zastupovať Emanuel Pascari, Bulharsko Mariyan Dimitrov a Rusko Yury Bohzanov. Z Macedónska príde Yan Berkič. Domáce farby bude hájiť kvarteto Slovákov: držiteľ titulu najsilnejší Slovák Igor Petrík, Branislav Golier, Ivan Hryhorovský a Milan Šuľan. Pozvaní Srb Nemanja Tasič či Chorvát Dušan Popovič sa ospravedlnili pre zranenie.

V napínavom semifinále si budú musieť pretekári poradiť s nosením páru 150 kilogramových kufrov; prevracať ťažkú, 600 kilogramovú pneumatiku; ťahať kamión alebo držať v rozpažených rukách dva osobné automobily (Hercules hold). Postúpi šesť najlepších, podľa bodového zisku.

Pohar Slovanov Finale


Finále bude pozostávať z troch disciplín a odohrá sa v obchodnom centre Mirage, ktoré je generálnym partnerom finále cele akcie. Ako prvú budú siláci dvíhať oceľovú kladu, potom osobný automobil mŕtvym ťahom. Záver bude patriť výdrži a to držaniu 26 kg závažia v predpažení, čo mnohí poznajú z prestížnej ligy majstrov. Preteká s najvyšším súčtom bodov zo semifinále a finále bude víťaz a držiteľ Pohára Slovanov pre rok 2017. Zo Slovákov sa zatiaľ z tejto jedinečnej trofeje radoval iba Branislav Golier v roku 2010.

Galéria víťazov:

2009 - Ján Šalata /CZ/

2010 - Branislav Golier /SR/

2011 - Konstantin Iljin /UA/

2012 - Krzysztof Radzikowski /PL/

2013 - Mateusz Baron /PL/

2014 - Matjaž Belšak /SLO/

2015 - Janusz Kulaga /PL/

2016 - Konstantin Iljin /UA/

Uvidíme či sa niekomu zo štvorice pretekajúcich Slovákov podarí Braňa napodobniť. Pripravené budú aj divácke súťaže. Tešíme sa na vás! Semifinále začína už v piatok o 14:00 na námestí A. Hlinku v žiline, finále bude v obchodnom centre Mirage v sobotu 5. augusta o 13:00 hod.