PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Strongwoman Jana Vašková zvíťazila na Balatone!

|text: PAVOL GUGA

Posledný júlový víkend sa na Balatone v Maďarsku konalo medzinárodné stretnutie najsilnejších žien z Rumunska, Maďarska, USA a Slovenska. Dvojnásobná držiteľka titulu najsilnejšej ženy Slovenska Jana Vašková porazila všetky súperky, medzi nimi i Američanku Liefa Ingalls - víťazku Arnold PRO strongwoman championship z tohto roku.

Vaskova balaton


Na pretekárky čakali štyri náročné disciplíny, z ktorých tri sa odohrávali priamo vo vode Balatonu. Prvou skúškou bol mŕtvy ťah s váhou 205 kilogramov. Janka, aktuálna víťazka majstrovstiev Európy zmiešaných dvojíc, s prehľadom nasúkala šesť zdvihov a zvíťazila.

Nasledovalo prenášanie troch pneumatík vo vode a ich prehodenie cez priečku vo výške 150cm. Tu skončila Vašková druhá za Ingalls. Toto bola jediná zo štyroch testov, kde Američanka si dokázala zapísať plný bodový zisk.

Vaskova balaton II


V záverečnom prehadzovaní 80 kg vážiacej skaly cez prekážku zvíťazila opäť Vašková (8 prehodení) pred Ingalls (6). Tá ťahala za kratší koniec aj v záverečnom prehadzovaní v 300 kilogramov vážiacej pneumatiky. Tú museli siláčky prehodiť štyrikrát za čo najrýchlejší čas. Jana znova získala víťazstvo v disciplíne a odniesla si tak prvé miesto z medzinárodných pretekov!

Vaskova Balaton stupne