PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Pozvánka na Victoria cup v mŕtvom ťahu

V sobotu 29. júla sa na „Andelskom námestí“ v Trnave (pri nákupno-športovom centre CITY ARENA) koná jubilejný 10. ročník medzinárodnej súťaže v mŕtvom ťahu pod názvom VICTORIA Cup 2017.

AWPC Plagat small 2


Na 10. ročník tradičného zápolenia v réžii AWPC-Slovakia je prihlásených viac než 100 pretekárov z 8 krajín. Organizátor však ešte do uzávierky prihlášok očakáva viacero nových mien, tak – ak sa nič nepredvídané nestane – účastnícky rekord z roku 2016 (83 pretekárov) pravdepodobne neodolá.

Okrem domácich liftérov sa na súťažnom pódiu predstavia pretekári z Česka, Rakúska, Maďarska, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Nemecka a Poľska. Súťažiť sa bude v šiestich kategóriách RAW: dorastenci, juniori, ženy, muži masters, muži open do 100 kg a muži open nad 100 kg a v štyroch kategóriách v divízii EQUIP (v dresoch).

Registrovaní aj neregistrovaní pretekári

Vzhľadom na to, že AWPC-Slovakia je open federácia, na súťaži sa môže zúčastniť v podstate každý (okrem registrovaných pretekárov federácie SAKFST), kto splní podmienky dané organizátorom. Preto neváhajte a ak máte chuť zasúťažiť si na tradičnej letnej pohárovke, stále máte možnosť prihlásiť sa.

RoskopfVICTORIA Cup 2017 sa začne o 12. hodine.

 Aktuálnu nomináciu si môžete pozrieť TU.

Pokus s svetový rekord

Slovenská amatérska federácia silového trojboja — AWPC Slovakia pripravila celodenný program, ktorý nebude určený len výkonnostným športovcom. Počas prestávky sa predstaví Milan Roskopf, ktorý chce prezentovať pokus o svetový rekord v silovom žonglovaní na výdrž v kategórii 3 x 5 kg. Jeho súčasný rekord je 99,52 sekundy (1:39,52 min).

Milanovou ambíciou je prekonanie magickej 100 sekundovej hranice. Pokúša sa o to už viac ako 15 rokov a v súčasnosti mu chýba ešte necelá pol sekunda k tomu, aby to zvládol.

Jeho pokus v Trnave je neoficiálny, pretože o oficiálny svetový rekord sa bude Milan pod dozorom komisárov pokúšať na jeseň v Kladne.