PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Silní muži i ženy v sobotu na Štrbskom plese!

Na Štrbskom plese sú siláci pomerne často a tešia sa obľube tamojších fanúšikov. V sobotu 22. júla ich čakajú dokonca dvoje preteky! O10:00 sa začína Československý pohár silných mužov do 105 kilogramov. Poobede sú na programe majstrovstvá Európy zmiešaných dvojíc, kde bude pretekať bude silák spoločne so silnou ženou.

Československý pohár do 105 kg

Strongman Strb Pleso


Na poslednom podujatí v rámci tradičného Športfestivalu 2016 v Trenčíne sa súťažilo v kategórii do 90kg. Premiérovo sa teraz Slovenská asociácia silných mužov rozhodla usporiadať preteky i pre strednú váhovú kategóriu do 105 kg. Do Tatier príde desať vopred prihlásených borcov. Tešiť sa tak môžeme na majstra SR v danej kategórii Pavla Horňáka a vicemajstra SR Petra Supáka. Ďalej sa predstavia Peter Kováč, Igor Virág, Tomáš Mašlonka, Tomáš Blažíček, Michal Dzivjak, minuloročný majster SR do 90 kg Mikuláš Prieložný či tohtoročný majster SR do 90 kg Jaroslav Klesa. Z Českej republiky príde Martin Netušil.

Čo na nich čaká? Úvod bude patriť dvíhaniu pivného suda nad hlavu v limite jednej minúty na maximálny počet opakovaní, prehadzovanie 130 kilogramovej gule, nosenie 130-kilových kufrov, kačací beh so 160-kilovým erbom alebo schody sily o váhe 180 kg a 220 kg. Zaujímavé a hlavne pestré disciplíny určia víťaza, ktorý si odnesie Československý pohár!

Váženie pretekárov je od 9:00 priamo na Štrbskom plese. Súťaž sa začína o 10:00.

Majstrovstvá Európy zmiešaných dvojíc

Strongman Tatry

Premiéru si na Štrbskom plese odbijú preteky zmiešaných párov. Slovenské farby budú reprezentovať dve dvojice a to Igor Petrík a Jana Vašková, a Braňo Golier a Mária Kubičková. Ďalej prídu dvojice z Maďarska, Poľska, Ukrajiny a Českej republiky! Aké disciplíny ich budú čakať?

Najskôr to bude dvíhanie klady a následne dvíhanie nápravy. Každý z dvojice bude mať časový limit 45 sekúnd a v tomto limite musí predviesť čo najviac platných opakovaní. Ak náhodou silák nebude vládať zodvihnúť kladu, ktorá bude vážiť 135 kg, počká do ukončenia svojho času a po odovzdaní „štafety“ tľapnutím pokračuje silná žena vo svojom časovom limite dvíhaním 60 kg nápravy. Zvíťazí dvojica s najvyšším počtom zdvihov.

Rovnaký časový limit jedna minúta bude k dispozícii aj pri prehadzovaní gule cez priečku. Strongman bude prehadzovať 130-kilogramovú guľu a siláčka 80-kilogramovú. Tretím testom bude nosenie kufrov. Strongman odnesie na vytýčenú trasu pár 150-kilogramových kufrov a siláčka naspäť 70-kilogramové. Predposledným testom budú mŕtve ťahy, strongman bude dvíhať auto a strongwoman nápravu, na ktorej bude naložených 150 kilogramov! Záver bude patriť priťahovaniu kamióna v sede vo dvojici! Môžeme sa teda tešiť na skvelú show a výkony silákov a silných žien! Ktorá dvojica si odnesie titul domov? Uvidíme už v sobotu od 13-tej hodiny na Štrbskom plese!

Blíži sa nám pestrá sobota, kde uvidíme dva netradičné preteky v areáli na Štrbskom plese. Príďte sa pozrieť a podporiť svojich favoritov! Tešíme sa na Vás!

Strongman Strbske Pleso pla