PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top logo 1 februar

Odoslať e-mailomVytlačiť

CrossFit Games Regionals: postupujúci z Európy

|text: Erik Rédli

Cez víkend 2. - 4. júna vyvrcholili súboje o posledné postupové miesta do finále CrossFit Games 2017. O postup bojovali pretekári v troch z ôsmych regiónov, vrátane Európy. Z prvého kola online kvalifikácie postupujú najlepší pretekári do regionálnych kôl, ktoré sú geograficky rozdelené na osem častí. Odtiaľ sa kvalifikujú do finále, ktoré bude v auguste v USA.

Meridian Regionals v Madride, spoločné kolo pre Európu a Afriku, privítali 40 najlepších mužov, 40 najlepších žien a 30 tímov. Medzi mužmi o postup bojoval aj Slovák Ľudovít Czókoly. Pri svojej premiére na Regionals obsadil konečné 30. miesto. Najlepšie sa mu darilo v súťažnom workoute č. 4., v ktorom skončil šestnásty.

Ľudovít Czókoly počas workoutu č. 3. (foto: Forward Fitness Slovakia)

Na pretekárov čakalo 6 workoutov v priebehu troch dní, ktoré preverili všetky kondičné schopnosti. Po prvý raz sa v nich objavili cviky s jednoručnými činkami a naopak absentovali cviky s veľkou činkou, ktoré sú typickou súčasťou CrossFitu. Riaditeľ Games Dave Castro, ktorý workouty zostavuje, tým chcel poukázať na fakt, že dobrý pretekár musí byť pripravený na všetko. To je aj jeden z hlavných cieľov CrossFitu: všestranný rozvoj kondície a schopnosť prispôsobiť sa podmienkam.

Regional Event 6 2017
Assault bike, angličáky s preskokom boxu a premiestnenie plnej lopty – kombinácia z workoutu šesť.

Posledný workout bol "šprint", ktorý pozostával z:

• 30 kalórii na assault bike (ženy 25)
  • 20 angličákov s preskokom ponad box
  • 10 premiestnení plnej lopty (muži 68 kg, ženy 45 kg)

Workout priniesol napätie najmä v súťaži mužov, kde boli rozdiely medzi pretekármi veľmi tesné a mohla rozhodnúť každá sekunda. Rozdiel medzi posledným postupujúcim Frederikom Aegidiusom a šiestym Lukasom Esslingerom boli len dve sekundy.

Medzi mužmi v Meridian Regional zvíťazil Islanďan Björgvin Karl Gudnmundsson, ktorý obhájil svoje víťazstvo z roku 2016. Medzi ženami triumfovala Kristin Holte z Nórska.

Finále CrossFit Games sa uskutoční začiatkom augusta v Madisone, v štáte Wisconsin. V seniorskej kategórii Slovensko nemá zastúpenie, ale medzi teenagermi patrí medzi favoritov Nina Ladvenicová z Trnavy, ktorá do finále postúpila z druhého miesta online kvalifikácie v apríli.