PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

II. deň ME: zlato pre Slovensko v kulturistike masters

|text a foto: ERIK RÉDLI

ifbbV piatok 5. Mája pokračovali ME IFBB v Santa Susanne druhým dňom.  V kategórii kulturistiky masters od 40 do 45 rokov do 80 kg získal slovenský reprezentant Marek Leder zlatú medailu. Slovensko malo vo finále trojnásobné zastúpenie: Erik Kratochvíl skončil 4., Miroslav Škadra 6.

Piatok mala na ME premiéru aj disciplína welness fitness, ktorá mala premiéru na ME. Medzi sedemnástimi pretekárkami sa predstavila aj Slovenka Nikol Klimová. Nakoniec obsadila 10. miesto.

V kategórii fitness junioriek do 163 cm bolo na programe semifinále, z ktorého do finále postúpili obe Slovenky: Anna Hepnerová a Michaela Pavleová. Zo Slovákov sa ďalej predstavili Peter Antal (kulturistika masters od 40 do 44 rokov do 90 kg), Lukáš Vechter (juniori do 75 kg) a Dávid Cap (junior nad 75 kg). Z reprezentantov ČR do boja zasiahli Arleta Krausová (bodyfitness masters), Petr Havlík (kulturistika masters), František Ševčík (juniori do 75 kg). Pri premiére kulturistiky vozíčkarov obsadil Petr Klíma druhé miesto.

Počas piatkového programu prezident IFBB Dr. Rafael Santonja odovzdal predsedovi Slovenského olympijského výboru Antonovi Siekelovi čestné ocenenie IFBB.

SR Marek Leder Kulturistick
Marek Leder

Erik Kratochvil
Erik Kratochvíl

Miroslav Škadra
Miroslav Škadra

Nikol Klimova
Nikol Klimová

Anna Hepnerová
Anna Hepnerová

SR Pavleova LOGO
Michaela Pavleová

Peter Antal
Peter Antal

SR Lukas Vechter
Lukáš Vechter

SR David Cap
Dávid Cap

Arleta Krausova
Arleta Krausová

Petr Havlík
Petr Havlík

SR Lukas Vechter
František Ševčík

Petr Klima
Petr Klíma

Santonja Siekel Mlsna
Prezident IFBB Dr. Rafael Santonja, prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel, prezident SAFKST Boris Mlsna.