PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Björnsson víťazom Europe´s Strongest Man!

|foto: ZOE CARTER-INGHAM

Šampionát najsilnejších mužov Európy hostil anglický Leeds v sobotu 1. apríla 2017. Medzi najväčších favoritov patril druhý z marcovej Arnold Strongman Classic 2017 Hafthor Björnson. Islanďan na Europe´s Strongest Man zvíťazil v rokoch 2014 a 2015 a preto sa snažil získať späť titul najsilnejšieho muža Európy, ktorý mu pred rokom zobral Brit Laurence Shahlaei. Medzi favoritov patril aj ďalší Brit, rekordér v mŕtvom ťahu, Eddie Hall.

ESM Eddie Hall AutobusEddie Hall ťahá historický, 8-tonový autobus. 


Prvou disciplínou bolo ťahanie 8-tonového, historického autobusu na vzdialenosť 20 metrov. Trasu ako jediný zdolal Björnsson. Druhý skončil Angličan Terry Hollands, tretí Eddie Hall. Ten triumfoval v druhej disciplíne, zdvihu súkolia nad hlavu. Eddie zdolal 216 kg, čím prekonal svetový rekord Litovca Zydrunasa Savickasa s hodnotou 215 kg. Björnsson skončil druhý výkonom 206 kg.

V tretej disciplíne, kombinácii prevracania obrej 450 kg vážiacej pneumatiky a ťahaní reťaze s kotvou na čas, zvíťazil Björnsson pred Holandsom a Hallom. Štvrtou disciplínou bol mŕtvy ťah na maximálny počet opakovaní za 60 sekúnd s 364 kg. Tu dominoval Hall s 10 opakovaniami. Bjornsson predviedol 8, Mark Felix z Anglicka 7. Shahlaei pred touto disciplínou odstúpil zo súťaže pre pretrvávajúce zdravotné problémy.

Hall vs. Björnsson: mŕtvy ťah s 364 kg


ESM Hall a Bjornsson kotvaHall a Björnsson ťahajú kotvu. 


 Piata disciplína bola variácia nosenia jarma (super yoke) na vzdialenosť 20 metrov. Jarmo malo podobu karosérie osobného auta. Zvíťazil Hall tesne pred Björnssonom.

ESM ohrada auto


V poslednej disciplíne, vykladaní kamenných gúľ na podstavce, bol najrýchlejší Björnsson, čo mu zabezpečilo prvé miesto v celkovom hodnotení. Druhý skončil Hall, tretí Terry Hollands.

Vykladanie kamenných gúľ: Björnsson vs. Hall

Kompletné výsledky nájdete TU