PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

BLOG
Odoslať e-mailomVytlačiť
 

banner_blog_visny_copy.jpg

Juraj Višný: 60 rokov tréningu

Milí priatelia, musím sa s Vami podeliť so spomienkou na jedno moje úžasné jubileum. Presne pred 60. rokmi sa mi začiatkom marca 1957 dostal do rúk americký časopis Muscle Builder. Na titulnej strane bol Steve Reeves a vo vnútri časopisu jeho tréning aj s fotkami. No a mne, vtedy 19-ročnému chudému chalanovi nebolo viac treba – začal som jeden doslova fanatický tréning so všetkým možným, čo malo akú-takú záťaž. Napriek minimálnym znalostiam o cvičení a o správnej strave pre športovcov, o čom sa v tých časoch nevedelo skoro nič, ale vďaka veľkej disciplíne a pevnej vôli som za tri mesiace dosiahol celkom slušnú zmenu v kondícii aj postave. Som rád, že som vtedy začal, nikdy neskončil a dodnes zostal nášmu štýlu života verný. Ťažím z toho po každej stránke po celý môj už „pomerne“ dlhý život. Dá sa povedať, že je to aj 60-ročné jubileum bodybuildingu – kulturizmu – kulturistiky u nás v Česko-Slovensku.

Myslím si, a to by som poradil aj všetkým tohoročným účastníkom DO FORMY S MUSCLE&FITNESS, že pre úspech sú v prvom rade dôležité disciplína, pevná vôľa a výdrž. Všetko ostatné sa dá naučiť.

Prajem celej redakcii úspešnú prácu na ďalších číslach nášho MASKLÁČA a do skorého videnia.

Srdečné pozdravy ĎURO VIŠNÝ

Tréningový článok Juraja Višného pre seniorov z roku 2007 aj s fotografiami jednotlivých cvikov nájdete na jeho blogu. 

Visny 57 bez textu
Juraj Višný v roku 1957 pred odštartovaním tréningu...

Visny 1957
... a po troch mesiacoch cvičenia.

Visny 1958
O jeden rok neskôr, v deň jeho 21.narodenín.


visny_podpis_kopie.jpg