PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

 

Brian Shaw trénuje pred Arnold Strongman (VIDEO)

Americký strongman a jeden z favoritov blížiacej sa Arnold Strongman Classic 2017 (2. - 4. 3. ) v Columbuse Brian Shaw sa rozhodol podeliť s divákmi na YouTube o svoje tréningové tipy zo záverečnej časti prípravy.


Pred tréningom si dá raňajky bohaté na sacharidy a bielkoviny: na stole má palacinky a vajcia. Spoločnosť mu robí tréningový partner Andy Shaddeau a syn.

Po raňajkách sa Brian hlási už z posilňovne. Stihol už absolvovať rozcvičku a strečing a ako prvý cvik má na pláne tlak klady nad hlavu - log lift. Po zahrievacích sériách naloží na kladu 197 kg (435 libier). Tento rok organizátori Arnold Strongman znížili hmotnosť ťažšej z dvojice klád z 204 kg na 197 kg. Sám Brian je zvedavý, ako to ovplyvní výkony pretekárov. Minulý rok ťažšiu kladu zdvihli len víťaz Zydrunas Savickas (4 x ) a Vytautas Lalas (1 x). Brian predviedol 5 opakovaní s ľahšou, 175 kg kladou. Tento rok je však lepšie pripravený a zvedavý, ako to cez víkend dopadne. V tréningu už predviedol jedno opakovanie s 211 kg! 


Na druhý deň má Brian na pláne tréning nosenia yoke — jarma, disciplíny, ktorú minulý rok s prehľadom vyhral. Aj v tréningu ľahko zvláda 455 kg yoke. Na Arnold Strongman ho však čaká yoke vážiaci vyše 700 kg.

Organizátori tento rok pridali novú disciplínu, hod bremenom obojruč vzad ponad hlavu. Bremená vážia od 22,5 po 45 kg a súťažiaci ich  musí prehodiť ponad latku vo výške 4,5 metra. Rozhoduje maximálna prehodená váha a celkový počet úspešných pokusov v časovom limite. Brian sa pripravuje odhodom kettlebellov ponad hlavu vzad. Mrzí ho, že tento rok medzi disciplínami chýba premiestnenie a tlak 135 kg jednoručky nad hlavu. Vlani disciplínu vyhral s troma úspešnými opakovaniami.

Na konci Brian trénuje nosenie ohrady, disciplíny, pri ktorej je často limitujúcim faktorom úchop.