PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Ako zlepšiť postavu pomocou vhodného oblečenia

|text: ERIK RÉDLI

Estetická postava a správne oblečenie pomáhajú vytvoriť dobrý prvý dojem. Najlepší prostriedok na dosiahnutie svalnatej postavy je pravidelný tréning a správna strava. Svoj výzor však dokážete zlepšiť aj vhodným oblečením, ktoré zakryje nedostatky a zvýrazní prednosti.

Zane Suit UpFrank Zane


Muži s atletickou postavou by si mali vyberať oblečenie, ktoré ju zvýrazňuje. Pri menej formálnej príležitosti si môžu dovoliť aj obtiahnuté tričko a sako s výraznejším výstrihom, ktoré sa zužuje smerom k pásu. Určite by svoju postavu nemali zakrývať pod hrubým alebo vrecovitým oblečením. Širšie nohavice a výraznejšie topánky však môžu zlepšiť celkovú symetriu, najmä ak máte tenšie nohy. V takom prípade sa vyhýbajte tesným džínsom, ktoré to ešte viac zvýraznia. Sako alebo bunda s vypchávkami v oblasti ramien sa tiež neodporúča.

Chudí muži by mali voliť správnu veľkosť oblečenia. V príliš voľnom sa ich postava "stratí"; príliš tesné však ešte viac zvýrazní nedostatok svalovej hmoty. Tričká a košele by mali mať rovný strih. Hrubšie materiály, napríklad džínsovina, vytvoria dojem objemu, rovnako aj náprsné vrecká, ozdoby alebo pevnejšia štruktúra v oblasti pliec. Zväčšiť objem sa dá aj použitím viacerých vrstiev oblečenia.

Objemnejší muži so širším pásom a bokmi musia zvýrazniť oblasť pliec. Vhodné sú saká alebo bundy s vypchávkami v tejto oblasti. Na spodnej časti tela by sa mali snažiť zúžiť proporcie rovným strihom nohavíc a menej výraznou obuvou. Jednofarebné oblečenie s priamym strihom postavu opticky predĺži. Pozor na voľné oblečenie a farebný kontrast medzi vrchom a spodkom tela, ktoré zbytočne pritiahnu pozornosť k pásu.

Zac Efron LogoZac Efron