PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

CrossFit Games sa sťahujú do Wisconsinu

 |text: MICHAEL RODIO

Po desiatich rokoch v Kalifornii mení finálové kolo CrossFit Games miesto konania. V rokoch 2017, 2018 a 2019 bude ich dejiskom Madison v štáte Wisconsin.

1 Mat Fraser Climbing mensfitness


Prvý ročník CrossFit Games v roku 2007 hostil ranč Aromas v Kalifornii, ktorý patrí rodine riaditeľa Games Davea Castra. V troch workoutoch si sily zmeralo 70 pretekárov. Počet štartujúcich postupne narastal a preto sa od roku 2010 hry presunuli do  Home Depot Center v Los Angeles. V roku 2011 sa pridali aj kvalifikačné kolá v rámci regiónov - Open. V tom istom roku sa Reebok stal oficiálnym sponzorom hier.

Madison je menšie univerzitné mesto s počtom obyvateľov okolo 250 000. Všetky športoviská potrebné pre finálové workouty sú ľahko dostupné a preto umožnia divákom sledovať všetky súboje bez toho, aby sa museli presúvať na dlhé vzdialenosti. V roku 2016 sa prvé tri finálové workouty uskutočnili znovu na ranči, čo si vyžadovalo presun. 

Madison ponúka aj ideálne športové zázemie s tradíciou univerzitného športu. V menšom meste CrossFit Games viac vyniknú a Madison sa na istý čas stane „mekkou“ tohto športu, povedal generálny manažér hier Justin Bergh. Navyše, dodávateľ vybavenie pre hry, firma Rogue Fitness, sídli v Ohiu, odkiaľ je to bližšie to Madisonu ako do Kalifornie.