PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Stručná história drepu (VIDEO)

|video: Bodybuilding.com

Drep nazývajú kráľ cvikov. Je to jeden z prvých cvikov, ktoré človek v živote vykoná, keď sa ešte ako dieťa stavia zo sedu. Drep je súčasťou cvičení jogy už tisícročia. Ľudia zistili, že keď pri drepoch naložia na chrbát záťaž, účinne tým rozvíjajú silu a hmotu nôh a celého tela. Keď zosilnia najväčšie svalové partie - stehná a boky . zosilnie celé telo.

Video približuje históriu drepu.

Ešte začiatkom dvadsiateho storočia však riešili problém, ako dostať ťažkú činku na chrbát. Niektoré pokusy sa nám dnes môžu zdať komické, ako uvidíte vo videu. Začiatkom 20. storočia Henry Steinborn odcvičil 5 drepov s činkou vážiacou 227 kg. V 60-tych rokoch už boli stojany na drepy dostupné v obchodoch a o desaťročie neskôr drepy spopularizovali kulturisti na Muscle Beach. Na rozdiel od silákov ich používali primárne na rozvoj svalovej hmoty stehien. Tom Platz dokázal urobiť 23 drepov s činkou vážiacou 227 kg.

Tom Platz Tom Platz 


 Drep stále patrí k základným cvikom a musia ho zvládnuť začiatočníci vo všetkých športových disciplínach.