PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

MS IFBB 2016: ďalších 6 medailí pre Slovensko

|text: ERIK RÉDLI |foto: ZDENĚK DRYÁK, ERIK RÉDLI

ifbbPo sobotnajších dvoch cenných kovoch z MS IFBB vo fitness 2016 sa reprezentatkám Slovenska darilo aj v nedeľu. Doobeda bolo na programe slávnostné otvorenie Majstrovstiev sveta IFBB vo fitness 2016. Hneď po ňom pokračovali súťaže vo fitness finálovými kolami. V kategórii fitness žien nad 163 cm zvíťazila Slovenka Eva Bániková. Jej krajanka Dominika Multáňová získala striebornú medailu v kategórii do 163 cm. Lenka Bořutová-Červená (ČR) skončila v tej istej kategórii 5.

Program MS uzavreli súťaže v bikini fitness v šiestich výškových kategóriách. Saskia Cakoci získala zlato v kategórii bikini fitness do 172 cm. Strieborné medaily pridali Olívia Pohanková v bikini nad 172 cm, Timea Trajteľová v bikini do 166 cm a Sabína Pleváková (všetky SR) v bikini do 160 cm. Do finále sa prebojovali aj Michaela Kanuščáková (SR) a Eliška Dombková (ČR), ktoré skončili na 6. mieste v kategórii do 160 cm a do 169 cm.

 V muscular physique mužov obsadil český reprezentant Vyacheslav Arkhiyereyev 5. miesto.

V pohári národov obsadilo Slovensko 3. priečku za Ruskom a Ukrajinou.

Výsledky: 

Eva Bániková
Eva Bániková

Saskia Cakoci
Saskia Cakoci

Dominika Multáňová
Dominika Multáňová

Olivia P
Olívia Pohanková

Timea Trajteľová
Timea Trajteľová

Sabína Pleváková
Sabína Pleváková

muscular physique
Vyacheslav Arkhiyereyev

Lenka Bořutová-Červená
Lenka Bořutová-Červená

Michaela Kanuščáková
Michaela Kanuščáková

E. Dombková
Eliška Dombková

Z reprezentantiek ČR a SR sa v Bialystoku predstavili aj Sandra Bártová, Jana Kleinová a Veronika Svobodová (všetky ČR) v bikini do 160 cm, Yulia Arkhyereyeva (ČR) v bikini do 163 cm, Andrea Moleková (ČR) v bikini do 166 cm, Martina Sedlárová (ČR) a Veronika Guľášová (SR) v bikini do 169 cm, Karolína Machová, Jana Slívová, Veronika Wertheimová (ČR) a Sandra Horňáková (SR) v bikini do 172 cm, a Eva Havelková v bikini nad 172 cm.

Andrea Moleková 366

Yuliya Arkhiyereyeva

V. Svobodová

Eva Haveková

Jana Kleinová

Jana Slívová

Karolína Machová

Sandra Horňáková

Veronika Guľášová

Veronika Svobodová

Veronika Wertheimová