PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Pozvánka na Strongman show do Novej Dubnice

|text: PAVOL GUGA

Tohtoročná sezóna Slovenskej asociácie silných mužov sa ešte nekončí. Novinkou medzi jej podujatiami je slávnostné vyhlásenie Stredoeurópskeho pohára silných mužov!

Strongman titulka Dubnica


Do profesionálnej siláckej ligy regiónu strednej Európy sa zapojilo tento rok 31 pretekárov. Víťazom sa už po štvrtýkrát stal Konstantin Iljin z Ukrajiny, ktorý absolvoval šesť z dovedna ôsmych kôl a obsadil na nich prvé, druhé, tretie, štvrté, piate i šieste miesto. V záverečnom súčte tak o šesť bodov predstihol strieborného Rafala Kobylarza, ktorého sme mohli vidieť v piatich kolách.

Tretie miesto si vybojoval mladý Bielorus Volodymyr Cyfra (zúčastnil sa na siedmich kolách), ktorý sa v aktuálnej sezóne výrazne zlepšil a na jednom z kôl (Liptovský Mikuláš) dokonca zvíťazil.

V prvej pätnástke sa objavilo i kvarteto Slovákov – najvyššie figuruje Igor Petrík (7.), za ním je František Piros (11.), Braňo Golier (12.) a prekvapenie sezóny Peter Puha (15.). Prečo sa v bodovaní profi ligy objavil i pretekár amatérskej divízie Puha? Výkonný výbor SASIM umožňuje amatérskym strongmanom, ktorí skončia do piateho miesta na majstrovstvách Slovenska, štart na vybranej profesionálnej súťaži. Takto si rozšírili svoje skúsenosti Puha či momentálne už nový profesionál Milan Šuľan.

Ale vráťme sa k vyhodnoteniu Stredoeurópskeho pohára. Milan Gabrhel a Pavol Guga, členovia výkonného výboru SASIM, sa rozhodli spestriť dekorovanie víťaza atraktívnym sprievodným podujatím. Po dohode s mestom Nová Dubnica a s primátorom Petrom Marušincom sa rozhodli do miestneho kina Panorex v sobotu 29. 10. o 18:00 priniesť Strongman show!

Pozvaní pretekári predvedú divákom atraktívne vystúpenia. Víťaz Konstantin Iljin sa pokúsi o zápis do knihy rekordov Asociácie Európsky pohár silákov (zastrešuje Stredoeurópsky pohár) v zdvíhaní 120-kilovej jednoručky za jednu minútu.

Predstaví sa i jeden z najlepších borcov v zdvihu klady nielen v slovenskom ale i v európskom meradle František Piros. Vo svojej parádnej disciplíne začne na hodnote 135 kg a postupne sa pokúsi dostať nad hlavu až 200 kg!

Zaujímavé bude i účinkovanie druhého v konečnom bodovaní Stredoeurópskeho pohára, Rafala Kobylarza z Poľska. Účastník kvalifikácie na World´s Strongest Man 2016 a aktuálny víťaz Meča Matúša Čáka sa stretne v dueli s masívnym Čestmírom Šímom. Predmetom ich vzájomného súperenia bude mŕtvy ťah. Obaja borci začnú na váhe 320 kg a je predpoklad, že postupne prekonajú métu 400 kg.

Dvojica Volodymyr Cyfra a trojnásobný držiteľ titulu Najsilnejší Slovák Igor Petrík budú súperiť v držaní 150-kilových kufrov (v každej ruke) na maximálny čas. Potlesk publika ich určite vyburcuje k maximálnemu nasadeniu a uvidíme, kde zastane časomiera na stopkách medzinárodného rozhodcu Pavla Gugu, ktorý bude počas Strongman show dohliadať na správnosť pokusov. Takisto na maximálny čas bude súperiť Branislav Golier s Petrom Rekeneiom v disciplíne známej ako krucifix

Toto je len zopár zaujímavostí, na ktoré sa môžete tešiť už v sobotu 29. októbra od 18. hodiny v sále kina Panorex v Novej Dubnici. Kvôli ďalším informáciám sledujte stránky SASIM a facebookovú fanpage SlovakstrongmanVstupné na podujatie je symbolických 5,- € a dá sa zakúpiť priamo pri vstupe do Panorexu v deň akcie.

Strongman Dubnica BAnner