PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Brian Shaw: super výkon na veslárskom trenažéri

|foto: bulkpowders.dk

 

Úradujúci šampión a štvornásobný víťaz súťaže World Strongest Man Brian Shaw navštívil telocvičňu bývalého powerliftéra Marka Bella (465 kg drep, 377 kg benčpres a 335 kg mŕtvy ťah v sťahovacom drese a vybavení). Spoločnosť im robil druhý z júlových CrossFit Games 2016 Ben Smith. Trojica si to namierila k veslárskemu trenažéru.


Shaw potvrdil, že súťaže strongmenov nie sú len o sile. Dĺžka výkonu v niektorých disciplínach sa môže natiahnuť aj na niekoľko desiatok sekúnd, čo už núti organizmus prepnúť do anaeróbnej vytrvalosti. Charakterovo podobné zaťaženie je pri zdolávaní kratších úsekov na veslárskom trenažéri Concept 2.

Brian Shaw Row


Shaw sa rozhodol prekonať svetový rekord na 100 m. Na to, že váži okolo 200 kg (pri výške 203 cm), má celkom dobrú kondičku, keď 100 m "odťahal" za 12,8 sekundy. Od historicky najlepšieho času Rossa Lovea ho delilo len pár stotín sekundy.

Brian Shaw Arnold Columb
Brian Shaw počas Arnold Strongman Classic v marci 2016, kde skončil 2.