PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Arnold Classic Europe: Dexterov ďalší titul!

Týždeň po Olympia Weekende 2016 v Las Vegas sa pozornosť záujemcov o profesionálnu kulturistiku presunula do Európy. V španielskej Barcelone sa uskutočnil šiesty ročník Arnold Classic Europe. Z pestrého portfólia profesionálnej divízie IFBB sa už tradične predstavili dve kategórie: bodybuilding mužov open a fitness žien.

AC Europeifbb pro


V kulturistike mužov obhájil vlaňajšie prvenstvo Dexter Jackson, pre ktorého je to už 27. triumf na profesionálnej scéne. Čoskoro 46-ročný veterán tak v tomto ohľade prekonal doterajší rekord Ronnieho Colemana a je to on, kto momentálne vedie štatistiku profesionálnych víťazstiev.

Druhý skončil v Barcelone masívny Egypťan Mamdouh „Big Ramy" Elssbiay, tretí stále sa zlepšujúci William Bonac s mimoriadnou kvalitou muskulatúry.

Český pretekár Lukáš Osladil obsadil v 17-člennom štartovom poli 10. miesto. Prekonal pritom napríklad i Bena Pakulskeho, ktorý pri Osladilovom tohtoročnom debute na Mr. Olympia skončil ešte pred ním.

 

Vo fitness žien zvíťazila úradujúca Fitness Olympia Oksana Grišina pred Whitney Jones a Regianou Da Silva.

Výsledky 

score muzi open


Dexter Jackson
1. Dexter Jackson


 

Big Ramy
2. Mamdouh "Big Ramy" Elssbiay


 

William Bonac
3. William Bonac


 

Shawn Rhoden
4. Shawn Rhoden 


 

Roelly Winklaar
5. Roelly Winklaar


 

Josh Lenartowicz
6. Josh Lenartowicz 


 

Oksana Grisina
Oksana Grišina


 

score fitness