PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

Kitanovič štvrtý na MS v mas-wrestlingu!

|text a foto: VIKTOR HOREŠ

Attila masWrAttila Kitanovič z Dunajskej Stredy obsadil štvrté miesto na majstrovstvách sveta v preťahovaní pákou 2016 v Kirgizsku.

Majstrovstvá sveta pod hlavičkou svetovej federácie mas-wrestlingu IMWF hostilo kirgizské mesto Cholpon-Ata. Slovenská asociácia silových atlétov a mas-wrestlingu so sídlom v Dunajskej Strede vyslala len jedného pretekára, Attilu, ktorý vo svojej váhovej kategórii do 80 kg vyhral viacero európskych pohárov. Attila v zápase o bronz v kategórii nestačil na skúsenejšieho reprezentanta Kazachstanu Romana Grigorieva.

Kompletné výsledky z MS nájdete TU

Attila zapas o bronz


MS v mas-wrestlingu boli súčasťou World Nomad Games 2016 (3. - 8. 9), na ktorých sa súťaží v športoch pochádzajúcich zo strednej Ázie. Zúčastňujú sa na nich krajiny z tejto časti sveta. Medzi typické športy patria rôzne druhy zápasenia, sokoliarstvo, lukostrľlba na koni, konské dostihy a aj hra buzkaši – známa z filmu Rambo III – pri ktorej jazdci na koňoch zápasia o mŕtve telo kozy.