PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

Na STRONG FEST 2016 v sobotu do Trnavy!

 V sobotu 30. júla sa na „Andelskom námestí“ v Trnave (pri nákupno-športovom centre CITY ARENA) koná prvý ročník medzinárodného festivalu silových športov pod názvom STRONG FEST.

Slovenská amatérska federácia silového trojboja (AWPC-Slovakia) spolu s Viking gym Cífer pripravila celodenný program, ktorý nebude určený len výkonnostným športovcom. Práve naopak, úvodné disciplíny dňa, mas-wrestling (silové preťahovanie drevenou pákou) a log lift (zdvih klady nad hlavu), sú na STRONG FESTe určené amatérskym a rekreačným cvičencom, ktorí práve v Trnave môžu začať svoju súťažnú kariéru v registrovaných asociáciách a federáciách, ktoré sa týmto športom venujú.

O 14:00 sa na súťažnom pódiu však predstavia – okrem tých neregistrovaných – aj registrovaní pretekári, liftéri, ktorí si zmerajú sily na tradičnom podujatí VICTORIA Deadlift Cup 2016.
Na 9. ročník tradičného zápolenia v réžii AWPC-Slovakia je prihlásených viac než 80 pretekárov zo 6 krajín. Organizátor však ešte do uzávierky prihlášok očakáva viacero nových mien, tak – ak sa nič nepredvídané nestane – účastnícky rekord z roku 2015 (56 pretekárov) pravdepodobne neodolá.

Okrem domácich liftérov sa na súťažnom pódiu predstavia pretekári z Česka, Rakúska, Maďarska, Srbska a Poľska. Súťažiť sa bude v šiestich kategóriách RAW: dorastenci, juniori, ženy, muži masters, muži open do 100 kg a muži open nad 100 kg a v troch kategóriách v divízii EQUIP (v dresoch).

Mená v nominácii ako Peter Lincmaier, Marek Lipták, Ondrej Hudák či Jaroslav Zelený a Adam Švehla (z ČR) na Victoria Deadlift Cupe 2016 prezrádzajú, že výkony nad hranicou 300 kg v mŕtvom ťahu nebudú žiadnou zvláštnosťou. Zaujímavé je i obsadenie kategórie žien RAW, kde organizátor eviduje 11 súťažiacich.

Vzhľadom na to, že AWPC-Slovakia je open federácia, na súťaži sa môže zúčastniť v podstate každý (okrem registrovaných pretekárov federácie SAKFST), kto splní podmienky dané organizátorom. Preto neváhajte a ak máte chuť zasúťažiť si na tradičnej letnej pohárovke, stále máte možnosť prihlásiť sa.

STRONG FEST sa začne o 9. hodine.

Viac informácií na oficiálnej stránke podujatia STRONG FEST 2016.

Poster new 1200x900