PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

Amatérski strongmani na Šahy Cupe 2016

|text a foto: ERIK RÉDLI

V sobotu 25. júna sa v Šahách (okr. Levice) konala súťaž amatérskych strongmanov, organizovaná miestnym kulturistickým klubom. Súťažilo sa v dvojčlenných tímoch, na ktoré čakalo šesť disciplín: zdvíhanie klady nad hlavu, nosenie ťažkých kufrov, prevracanie pneumatiky, vykladanie betónových gúľ, ťahanie automobilu a mŕtvy ťah s automobilom.

Prvenstvo si vybojovala dvojica domácich Zsolt Zlatner a Erik Karvai. Pozoruhodný výkon podal Ladislav Gálik, ktorý skončil na druhom mieste. Ešte len pätnásťročný mladík si poradil s 90 kg vážiacou kladou a naznačil potenciál do budúcnosti.

Šahy Cup je športové podujatie organizované skupinou mladých ľudí zo Šiah a z okolia. Zahŕňal amatérske súťaže vo futbale, plážovom volejbale a tenise a program spestrili aj dva workshopy profesionálneho boxera Tomiho "Kida" Kovácsa. V rámci programu sa predstavili aj miestny karate klub, tréningové skupiny Spartan Race, aerobiku a zumby.

 

Zlatner a Karvai
Zsolt Zlatner (vľavo) a Erik Karvai (v strede) s usporiadateľom súťaže.


 

Erik Karvai
Erik Karvai: nosenie kufrov.


SahyCupKufre
Nosenie kufrov.


Gálik - klada
Kladu dvíha najmladší účastník Ladislav Gálik .


Sahy Cup Strongmen 
Spoločné foto.


 

Zsolt Zlatner: mŕtvy ťah s automobilom.