PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

Janík Velgos (15): trojboj 740 kg, benčpres 255 kg 

Po nedávnej, na tak nízky vek vskutku ojedinelej ukážke sily, nechal o sebe 15-ročný Bardejovčan Janík Velgos v uplynulých dňoch opäť počuť. Stalo sa tak ME 2016 v silovom trojboji a benčprese organizácie GPC, ktoré sa konali od 5. do 11. júna vo fínskom Ravaniemi. V kategórii teenagerov od 13 do 16 rokov do 125 kg dal mocný mladík v liftérskych dresoch dokopy trojboj 740 kg, ktorým zvíťazil nielen vo svojich vekových a hmotnostných reláciách, ale i v absolútnom hodnotení všetkých dorastencov. Mimochodom, tak výsledný trojboj, ako i výkony v jednotlivých disciplínach (drep 270 kg, benčpres 250 kg, mŕtvy ťah 220 kg) sú v jeho podaní zároveň novými svetovými rekordmi.

Janík Velgos


Nemenej sa Velgosovi darilo i v samostatnom zápolení v benčprese, ktorý je zjavne jeho parádnou disciplínou. V tlakárskom drese vytlačil nový svetový rekord 255 kg, čo mu vynieslo prvenstvo – v kategórii teenagerov od 13 do 16 rokov do 125 kg i absolútne v individuálnom rankingu všetkých prítomných dorastencov.

Svetové rekordy v drepe a mŕtvom ťahu v podaní Janíka Velgosa: 


Svetový rekord J. Veglosa v tlaku na lavičke - 255 kg