PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

IFBB Diamond Cup 2016

|foto: ZDENĚK DRYÁK

ifbbCez víkend 21.–22. mája 2016 sa v Žiline konala medzinárodná amatérska súťaž IFBB Diamond Cup 2016. Celkoví víťazi v kulturistike mužov, physique mužov, bodyfitness žien a prvé dve v bikini fitness žien získali profesionálnu kartu.

Slovenskí pretekári si odniesli 8 zlatých medailí: v kulturistike Michal Kertes (do 75 kg), Norbert Zajac (do 85 kg), Tomáš Tabačiar (do 90 kg), Roman Vavrečan (do 95 kg), Patrik Valach (juniori), v bikini fitness Sabína Pleváková (do 160 cm), Veronika Guľášová (do 169 cm) a Saskia Cakoci (nad 169 cm). Cakoci sa stala aj celkovou víťazkou kategórií bikini.

Na druhom mieste zo Slovákov skončili Róbert Kohút vo physique mužov do 178 cm, Nikola Hincová v bodyfitness nad 163 cm, Iveta Kuglerová v bikini fitness do 160 cm a Renáta Sekeráková v bikini fitness do 166 cm. Bronz pridali kulturisti Martin Nemec (do 100 kg), Roland Brosman (masters do 50 rokov), Jozef Píry (masters nad 50 rokov), vo physique Tomáš Velebír (do 174 cm), v bodyfitness Lucia Košecká (nad 168 cm) a v bikini fitness Zuzana Gábrišková (do 160 cm) a Jana Milová (do 169 cm).

 

Z českých pretekárov zvíťazil Shepol Lopehs vo physique do 170 cm a Ondrej Kmošťák vo physique nad 178 cm. Kmošťák sa zároveň stal aj celkovým víťazom kategórií physique a získal profesionálnu kartu. Nikol Raszyková zvíťazila v bikini masters nad 35 rokov, Petra Štuncová v bodyfitness do 163 cm a Jan Turek v kulturistike nad 100 kg.

Striebro pridali Petr Vogel v kulturistike juniorov, František Huf v kulturistike do 95 kg, Jan Rys v klasickej kulturistike, a Nikol Rasyková v bikini fitness do 169 cm.

Na treťom mieste skončili Roman Širle v kulturistike juniorov, Miroslav Hanák v kulturistike do 85 kg a Veronika Zubačová v bodyfitness do 163 cm.

 Výsledky

kulturistika juniorov 1819
Kulturistika juniorov (zľava): 6. Matúš Grznár, 4. Edgaras Gladas, 2. Peter Vogel, 1. Patrik Valach, 3. Roman Širlo, 5. Marek Janidzar.

klasická kulturistika 2146
Klasická kulturistika: 6. Boris Palovič, 4. Matej Križnik, 2. Jan Rys, 1. Jacek Ratusznik, 3. Jacek Malagocki, 5. Keywan Nabii.

kulturistika do75 2684
Kulturistika do 75 kg: 6. Jaroslav Packo, 4. Edgaras Gladas, 2. Alexandre Bozonet, 1. Michal Kertes, 3. Rafal Domin, 5. Keywan Nabi.

kulturistika do 85 2697
Kulturistika do 85 kg: 4. Roderik Theuma, 2. Dawid Geler, 1. Norbert Zajac, 3. Miroslav Hanák, 5. Mário Kraus.


kulturistika do90 2716
Kulturistika do 90 kg: 3. Samir Troudi, 1. Tomáš Tabačiar, 2. Andrius Račiunas.


kulturistika do 95 kg
Kulturistika do 95 kg: 6. Christian Berger, 4. Pavel Hochman, 2. František Huf, 1. Roman Vavrečan, 3. Jakub Potocký, 5. Martin Varga.


kulturistika do100 3542
Kulturistika do 100 kg: 6. Jörg Kapfer, 4. Athanasios Attilakos, 2. Arvydas Mickus, 1. Karol Stuglik, 3. Martin Nemec, 5. Marek Fencl.


kulturistika nad 100 3553
Kulturistika nad 100 kg: 6. Maciej Kieltyka, 4. Lukas Gabris, 2. Ivan Vodyanov, 1. Jan Turek, 3. Béla Kökény, 5. Roland Brosman.


Karol Stuglik
Celkový víťaz kulturistických kategórií Karol Stuglik (Írsko).


masters 40 49 2164
Kulturistika masters (40 - 49 rokov): 6. Pavel Dvořák, 4. Jörg Kapfer, 2. jakub Potocki, 1. Arvydas Mickus, 3. Roland Brosman, 5. Radek Čejka.


masters nad 50 r
Kulturistika masters (nad 50 rokov): 6. Emil Kopšík, 4. Eduard Cigáň, 2. Mintyo Lasaosa, 1. Dr. Wolfgang Schober, 3. Jozef Píry, 5. Ioannis Vasalos.


physique do 170
Physique mužov do 170 cm: 6. Stanislav Paseka, 4. Radim Mahovský, 2. Renatas Suleimanovas, 1. Shepol Lhopes, 3. Paolo Rinaldi, 5. Henrich Mrúz.


physique do 174 cm
Physique muži do 174 cm: 6. Peter Proksej, 4. Aleš Lamka, 2. Peter Bukovnik, 1. Alexandr Timofeev, 3. Tomáš Velebír, 5. Bedřich Hrbáček.


physique nad 178 cm
Physique muži nad 178 cm: 6. Viktor Minář, 4. Valentino Soekha, 2. Romane Lanceford, 1. Ondřej Kmošťák, 3. Abies Nosa, 5. Jure Stegu.


D Kmošťák phys wid
Celkový víťaz v physique mužov Ondřej Kmošťák (ČR).


bodyfitness do 163 2456
Bodyfitness do 163 cm: 6. Zuzana Buchtová, 4. Zdenka Dobiášová, 2. Renáta Marcinkuté, 1. Petra Štruncová, 3. Veronika Zubačová, 5. Tatiana Naddennaia.


bodyfitness nad163 2478
Bodyfitness nad 163 cm: 6. Dominika Bajtgovská, 4. Aikaterini Megalou, 2. Nikola Hincová, 1. Nikolett Vasvári, 3. Lucia Košecká, 5. Eva Kvasničková.


Vazvari
Celková víťazka kategórií bodyfitness Nikolett Vasvári (Maďarsko).


bikini do 160 cm
Bikini fitness do 160 cm: 6. Rachelle van Koningsbruggen, 4. Katalin Egervari, 2. Iveta Kuglerová, 1. Sabína Pleváková, 3. Zuzana Gábrišková, 5. Anastasia Sidorevič.


bikini do 163 cm
Bikini fitness do 163 cm: 6. Nastassia Haleyeva, 4. Andrea Nuemannova, 2. Anastasia Samoilenko, 1. Yana Kuznecova, 3. Valeria Slapnik, 5. Štěpánka Weissová.


bikini do 166 cm
Bikini fitness do 166 cm: 6. Janka Medunová, 4. Kateřina Berdychová, 2. Renáta Sekeráková, 1. Federica Gobbetti, 3. Jevgenia Krasnova, 5. Andrea Moleková.


bikini do 169 cm
Bikini fitness do 169 cm: 6. Leonetta Tarcsa, 4. Elina Svetlana, 2. Nikol Raszyková, 1. Veronika Guľášová, 3. Jana Milová, 5. Sandra Horňáková.


bikini nad 169 cm
Bikini fitness nad 169 cm: 6. Agné Jonaityté, 4. Diana Stankejeva, 2. Helga Stibi, 1. Saskia Cakoci, 3. Jevgenija Suprun, 5. Rita Major.


Saskia Cakoci
Celková víťazka kategórie bikini Saskia Cakoci.


bikini masters
Bikini masters: 4. Aurelia Bissoli, 2. Katalin Egervari, 1. Nikol Raszyková, 3. Kateřina Berdychová, 5. Önneôa Raudsepp.