WAKO Majstrovstvá Európy v kickboxe Bratislava 2018

ME WAKO Kickbox – Štvrtok na ME seniorov v kickboxe nám priniesol šesť postupov do finále domáceho šampionátu, dva bronzy a dva zápasy, v ktorých naši reprezentanti zostali tesne pred medailovými bránami.

Slováci vynikajúci!

ME WAKO Kickbox Bratislava 2018

ME WAKO Kickbox Bratislava 2018

Poltucet našich reprezentantov a reprezentantiek nám dnes urobilo veľa radosti a svojimi víťaznými zápasmi si definitívne zabezpečili postup do finále a tým minimálne striebornú medailu na domácich majstrovstvách Európy organizácie WAKO.

V súbojoch žien sa z našich kočiek prebojovali v Hant aréne do finálového piatkového večerného súboja Sofia ADAMEČKOVÁ na tatami v kick-lighte do 65 kg, Alexandra FILIPOVÁ v low-kicku do 70 kg, obhajkyňa zlata z ME 2016 v slovinskom Maribore Monika CHOCHLÍKOVÁ v K1 do 52 kg ako aj Lucia CMÁROVÁ v tej istej disciplíne K1, ale do 60 kg – jej chorvátska súperka Monika Babičová na semifinálový duel nenastúpila . Vo finále v piatok večer nebude chýbať ani Veronika CMÁROVÁ v low-kicku do 65 kg. Čo sa mužov týka, o celkový primát na šampionáte v našom hlavnom meste bude na slávnostnom GALAVEČERE od 19-tej hodiny bojovať Marek KARLÍK v kick-lighte do 74 kg, držiteľ zlata z minuloročných majstrovstiev sveta v Budapešti zvíťazil vo štvrtok na tatami nad Poliakom Adrianom Durmom jednoznačne 3:0.

ME WAKO Kickbox Bratislava 2018

ME WAKO Kickbox Bratislava 2018

Do úspešného výpočtu treba zarátať aj dve bronzové medaily pre našu reprezentáciu a o tie sa postarali Dominika KARCHOVÁ v kick-lighte do 50 kg a navrátivší sa do reprezentácie Slovenska Ján SOTÁK v kick-lighte do 94 kg. Táto dvojica menovaných počas dnešného súťažného dňa na ME neuspela v semifinále a nepostúpila do duelu o zlato. V závere doplňme, že naozaj tesne pred medailovými bránami skončili Marco Novák v K1 do 67 kg a Michal Baláž tiež v tejto disciplíne K1, ale v hmotnostnej kategórii do 91 kg.

Slovenskí reprezentanti urobili dobré meno, organizácia WAKO priniesla vďaka našim organizátorom vynikajúce podujatie a je to významný deň nie len pre slovenský ale aj svetový kickbox.

Výsledky:

Výsledky ME WAKO Kickbox

Výsledky ME WAKO Kickbox

Zopár fotiek a videí z podujatia: