Europa Supershow (IFBB)

l foto: FLEX

Tampa Pro , zopakoval včera (16. 8.) Jaro Horváth toto umiestnenie vo váhovo obmedzenej kategórii aj v texaskom Dallase (1. James Lewis, 2. Roc Shabazz). V hlavnej súťaži bez rozdielu váh obsadil Horváth v silnej konkurencii 53 borcov 10. miesto, zvíťazil Toney Freeman pred Dennisom Jamesom.

Freeman tak zopakoval svoje prvenstvo spred týždňa z Tampa Pro (Florida), kde s tesným rozdielom 3 bodov odsunul na druhú priečku opäť Jamesa. „Nemyslím si, že by to tentoraz bolo medzi mnou a Dennisom až natoľko tesné ako pred siedmimi dňami,“ povedal Freeman po súťaži našim kolegom z partnerskej redakcie FLEX USA. „Ani na jednu z týchto súťaží (Tampa Pro, Europa Super Show) som formu nečasoval. Všetko robím s vidinou tohtoročnej Olympie, to je môj cieľ.“

Čo sa týka vyrovnanosti jeho súboja s Jamesom, dáva Freemanovi za pravdu aj nahliadnutie do výsledkovej listiny. Napriek tomu, že sa James predstavil tvrdší a plnší než na Tampa Pro – kde skončil iba tri body za Freemanom, pričom po prejudgingu ešte o dva viedol – tentoraz ho od Toneyho delilo 14 bodov.

James však zo svojho umiestnenia očividne nebol sklamaný menej než na Floride. V Texase sa podľa prítomných znalcov predstavil v najlepšej forme od svojho 4. miesta na Mr. Olympia 2003 a veril, že získa svoje premiérové prvenstvo medzi profíkmi na americkej pôde. Namiesto toho však skončil už po šiesty raz druhý…

Víťazstvo na Europa Supershow 2008 je pre Freemana už druhým triumfom na tejto súťaži. V Dallase zvíťazil aj v roku 2006, čím vtedy odštartoval svoj vzostup medzi profesionálnu špičku. Začiatkom roku 2007 potom senzačne zvíťazil na Ironman Pro i Sacramento Pro.

„Mám za sebou 6 týždňov intenzívnej prípravy,“ poznamenal Freeman v zákulisí Europa Supershow. „Do Olympie 2008 zostáva ešte ďalších šesť. Verím si a myslím, že v Orleans Arene by som sa mohol tohto roku dostať do prvého vyvolávania. Mojim cieľom je miesto v prvej trojke.“

Tretie miesto obsadil Fouad Abiad, čím dosiahol najlepšie umiestnenie svojej 2-ročnej profesionálnej kariéry a kvalifikoval sa na Mr. Olympia 2008.

Päticu finalistov uzavreli Will Harris na 4.a Tarek Elsetouhi na piatom mieste.

Kompletné výsledky Europa Supershow 2008 (hlavná súťaž aj zápolenia do 202 libier) nájdete TU . Fotogalériu všetkých štartujúcich ponúkame zo zdrojov našej partnerskej americkej redakcie FLEX.