Soutěže v kondiční kulturistice SKFČR 2012

| text a foto: ZDENĚK DRYÁK

Svazu kulturistiky a fitness České republiky patří už tradičně kondičním cvičencům a neregistrovaným závodníkům. Český svaz věnuje kondičním soutěžím velkou pozornost a podporu. To se odráží v počtu i kvalitě závodníků i zájmu publika. Tyto soutěže mají i kladný ohlas v médiích. Hladký průběh soutěží a jejich příjemná atmosféra je dána i dobrou organizací jak jednotlivých akcí, tak i celého seriálu. Čtyři soutěže sezóny 2012 byly soustředěny do dvou po sobě jdoucích víkendů a v nich i do regionálně bližších lokalit.

O prvním soutěžním víkendu proběhla Grand Prix Ostrava a Grand Prix Jalex Krnov.

Následující víkend v sobotu se příznivci kondičáků sjeli tradičně do Brna na populární Smartlabs Cup. Zaplněný sál líšeňského Dělňáku viděl na pódiu celkem 32 závodníků a závodnic (kategorie bikini fitness nebyla vyhlášena) a 21 dětí ve fitness. Nechyběl ani doprovodný program, v Brně tradičně vystoupil i silák Franta.

Ještě více, až 35 závodníků (včetně bikin), se představilo v neděli na soutěži Golem Classic v Kutné Hoře. Nový pořadatel se ukázal v dobrém světle, a to doslova na pódiu Tylova divadla, jehož hlediště zaplnily téměř tři stovky spokojených diváků.

Po skončení kondičních soutěží vydal SKFČR žebříček celkového pořadí všech závodníků a jejich domovských oddílů, pokud jej uvedli, dle bodového hodnocení výkonů v celém seriálu soutěží. První místo v absolutním pořadí obsadil s nejvyšším počtem bodů David Želina z Olympia Fitness Praha. Druhý skončil Aleš Dubaj z Fitcentra Dragon Ostrava, třetí byl junior Filip Vaško (oddíl neuvedl). V žebříčku oddílů s velkým náskokem zvítězilo Fitness Factory Jihlava, které na soutěže připravilo 2 závodníky a 8 závodnic! No, zřejmě slušnej oddíl…

Výsledky a fotografie medailistů z Grand Prix Ostrava a Grand Prix Jalex Krnov nabízí náš partnerský server Ronnie.cz.

Soutěže Smartlabs Cup a Golem Classic přibližujeme prostřednictvím snímků fotoreportéra M&F Zdeňka Dryáka.

SMARTLABS CUP 2012

VÝSLEDKY (ke stažení)

David Siegl, absolutní vítěz kulturistických kategorií.

Kulturistika junioři do 70 kg

Kulturistika junioři do 70 kg: 2. Jelínek, 1. Vaško, 3. Plocek.

Kulturistika junioři nad 70 kg

Kulturistika junioři nad 70 kg: 2. Řezáč, 1. Mikulec, 3. Kučera.

Kulturistika muži do 30 let

Kulturistika muži do 30 let: 2. Želina, 1. Siegl, 3. Ulbricht.

Kulturistika muži nad 30 let

Kulturistika muži nad 30 let: 2. Pejskar, 1. Černý, 3. Dopirák.

O celkové prvenství

O celkové prvenství: Vaško, Mikulec, Siegl, Černý. Absolutním vítězem se stal David Siegl.

Bodyfitness ženy

Bodyfitness ženy: 6. Liskaiová, 4. Saláková, 2. Koumarová, 1. Žižková, 3. Szabová, 5. Kašíková.