Slováci na MS WAKO 2019 v kickboxe

Dvaja členovia popradského klubu PAGA GYM sa zúčastnili na majstrovstvách sveta v kickboxe, ktoré sa konali 19. až 27. októbra 2019 v Sarajeve. Vrcholné podujatie sezóny usporiadala najsilnejšia amatérska organizácia WAKO (World Association of Kickboxing Organizations).

Garaj a Mayerová

Skúsený pretekár Pavol Garaj sa v ringovej disciplíne low kick do 75 kg nepresadil. Vo svojom prvom zápase podľahol ruskému pretekárovi, prehral s ním na body a z ďalších bojov automaticky vypadol.
Naopak 19-ročná Barbora Mayerová, ktorá si to medzi seniormi vyskúšala po prvý raz, uspela. Po dvoch víťazných a jednom prehranom zápase si z disciplíny low kick do 52 kg odniesla bronzovú medailu. V prvom zápase zdolala Francúzsku Monicu Trochiovú (3:0), v druhom uspela nad Američankou Lillie Heltonovou (3:0). V semifinálovom súboji však nestačila na neskoršiu víťazku a favoritku turnaja Srbku Saidu Bukvič a napokon obsadila bronzový stupienok.
Štrnásťčlenná slovenská výprava získala vo veľmi silnej konkurencii dva cenné kovy. Okrem bronzu Mayerovej bodovala najmä skúsená pretekárka armádneho športového centra Dukla Banská Bystrica Monika Chochlíkova, ktorá si v disciplíne K1 do 52 kg vybojovala zlato.
Na svetovom šampionáte štartovalo 754 pretekárov z 58 krajín sveta.
Druhá časť majstrovstiev sveta WAKO pokračuje 23. až 30. novembra v ringovej disciplíne full contact v tureckej Antalyi, kde by sa mali obaja členovia popradského klubu PAGA GYM taktiež predstaviť.