Peter Zembjak – za rok z 87 na 95kg! Vítěz Fitparade Budapešť 2020

(TEXT: Marián Palenčík ) V dňoch 17-18.10. 2020 sa konala v Budapešti amatérska súťaž v kulturistike a fitness Fitparade IFBB Pro Qualifier. Súťaž bola organizovaná pod záštitou NPC Worldwide, na ktorom pretekári mali bojovať o 5 profi kariet. Zo Slovenska zaujal Peter Zembjak ktorý vyhral suverénne kategoriu do 100 kg. Nestačil iba na Nemca Alexandra Westermeiera – víťaz kategorie nad 100 kg, ktorý sa stal absolútnym víťazom Fitparade IFBB Pro Qualifier a vyhral profi kartu. Peter Zembjak menil kategóriu. Ešte minulý rok súťažil ako classic physique. Po zvážení všetkých okolností sa rozhodol urobiť krok vpred a prestúpiť do váhovej kulturistiky. Z minuloročných 87 kg súťažnej váhy sa mu pod vedením dvojice Marián Palenčík a Marián Čambal podarilo nabrať svalovú hmotu, kde pred súťažou navážil úctyhodných 95 kg. To znamená o 8 kg viac ako minulý rok. Peter Zembjak ukázal nevídanú formu kde s prehľadom hlavne v zadných pózach,ktoré mali parametre profi pretekára porazil celé štartovné pole vo svojej kategórii.V dobe,kde trpí hlavne šport a fitness nám Peter Zembjak ukázal,že sa to dá aj napriek všetkým nepriaznivym okolnostiam a len ochlp mu unikla profi karta. Nabudúci rok má v pláne zase nejaké to kilo nalepiť a prísť si pre vytúženú profi kartu.