Nečakaná strata sveta bodybuildingu. Prečo zomrel JOHN MEADOWS?

Pred pár dňami zasiahla svet bodybuildingu nečakaná smutná správa. Dozvedeli sme sa totiž, že sa na druhý svet odobral John Meadows, niekdajší profesionálny bodybuilder. Ako verejnosti oznámila jeho manželka Mary, John zomrel nečakane, ale pokojne vo svojom vlastnom domove. Bližšie informácie o dôvode jeho náhleho úmrtia ihneď zverejnené neboli, avšak pravdepodobne sa naplnili predpoklady, že jeho skonanie malo súvis s diagnózou, ktorá mu bola diagnostikovaná už pred rokmi.

V skratke mal John problém s cievami, ktoré sa mu nakoniec aj stali osudnými. Išlo však priamo o pľúcnu embóliu, ktorá Johna dňa 8.8.2021 stála život. Zanechal nám tu však po sebe veľa inšpirácie a odhodlanie, vďaka ktorému skrz státisícov fanúšikov po celom svete jeho meno zabudnuté dozaista nezostane. My sa k tomu pokúsime prispieť aspoň trochu v podobe krátkeho prehľadu života tohto zosnulého fitness velikána. Kto bol John Meadows?

john meadows, zomrel, umrtie, nahla smrt

Otec rodiny

Hoci mal kariéru, úspechy, celoživotné zásluhy v bodybuildingu… sám seba pokladal v prvom rade za čosi celkom iné. Napriek všetkej tej bohatej kariére bol v prvom rade otcom svojej rodiny. Nie je tajomstvom, že sa vždy riadil heslom “family first”, čomu zostal verný až do svojej smrti.

Zanechal po sebe manželku Mary a dvoch synov – dvojičky Jonathana a Alexandera, ktoré prišli na svet v roku 2006.

Krásne na jeho vzťahu k rodine je práve fakt, že John v dokonalej rodine sám nikdy nevyrastal. Svojho otca ani len nepoznal a jeho mama zomrela vo veľmi mladom veku. O malého Johna sa tak starala jeho stará mama. Práve to, čo on v detstve nezažil, sa ale odhodlal splniť naopak svojim deťom.

Inšpiratívny YouTube tvorca

Život Johna Meadowsa sme mohli počas uplynulých rokov veľmi výrazne sledovať napríklad aj skrz najväčšiu videoplatformu na svete. John totiž začal svoje vôbec prvé (veľmi krátke) tréningové videá na YouTube uverejňovať ešte v roku 2010. Časom sa vypracoval na regulérneho YouTube tvorcu, ktorý viac než 500 tisícom sledovateľom prinášal časté novinky zo sveta fitness a bodybuildingu, takisto aj tipy a triky, ktoré sám dokázal nazbierať za svoju plodnú bodybuilderskú kariéru.

Jeho posledným zverejneným videom bol záznam z jeho Q&A livestreamu z piatku 6. augusta. Na YouTube má jeho kanál ku dnešnému dňu viac než 83 miliónov celkových vzhliadnutí.

john meadows, olympia,

Pokorný bodybuilder

Bodybuilderských súťaží sa záčastňoval od roku 1997 až do roku 2017. Svoju PRO kartu sa mu podarilo získať až po 40-tke, kedy zvíťazil na NPC Universe práve v kategórii mužov 40+. K súťaženiu ako takému však pričuchol ešte v tínedžerskom veku. Už od mladosti bol veľmi pokorným závodníkom, ktorý do svojich cieľov vždy vkladal všetko a nikdy nedával na piedestál ego.

Mountain dog!

Aj vo svete bodybuildingu nájdeme športovcov, ktorí namiesto svojho vlastného mena používajú prezývku, ktorá im prischla rokmi. V Johnovom prípade to bola prezývka “mountain dog”, ktorá bola inšpirovaná rasou “tvrdo pracujúceho” bernského salašníckeho psa.

Práve pod názvom “mountain dog” John zverejňoval aj svoje oficiálne stravovacie plány skrz svoje hojne rozšírené programy.

John Meadows zostal svojim zásadám verný až do smrti. Jeho láska k rodine a odhodlanie veriť svojim snom nás budú inšpirovať aj dávno po jeho nešťastnom odchode…