Svet prišiel o ďalšiu kulturistickú legendu: V mnohých smeroch bol prvý medzi prvými!

Svet kulturistiky sa lúči s ďalšou významnou osobnosťou tohto športu. Vo veku 82 rokov odišiel z tohto sveta prvý Afroameričan, ktorému sa podarilo vyhrať Mr. America, jeho meno je Chris Dickerson. 

Narodil sa v roku 1939 v Alabame ako najmladší z trojčiat. Jeho matka pracovala ako právnička a obhajkyňa občianskych práv žien a menších v Amerike. Okrem kariéry v kulturistike sa venoval aj hudbe, ktorú študoval. Bol vynikajúcim operným spevákom.

Na pódiu bol známy svojou mohutnou svalnatou postavou, ktorá bola dokonale symetrická. Rovnako patril medzi najlepších aj v pózovaní. Na mnohé z najvýznamnejších súťaží svojej kariéry trénoval v spoločnosti víťazom Mr. Universe Billom Pearlom.

Podľa The Washington Post zomrel 23. decembra v nemocnici na Floride. Jeho priateľ Bill Neylon prezradil, že Chrisa hospitalizovali so zlomeninou bedrového kĺbu a neskôr dostal srdcový infarkt v čase, keď mal Covid-19.

Počas jeho kariéry, ktorá trvala viac ako tri desaťročia nazbieral viac ako 50 titulov. V roku 1970 zvíťazil na Mr. America a s výškou 170 cm sa stal jedným z najmenších šampiónov, ktorým podarilo uspieť na celonárodnej súťaži.

V roku 1982 sa znovu zapísal do histórie, keď sa vo veku 43 rokov stal najstarším víťazom Mr. Olympia. V roku 1994 sa rozhodol pobrať do definitívneho športového dôchodku a o šesť rokov neskôr bol Medzinárodnou federáciou kulturistiky zaradený do Siene slávy.

„Bol to jeden z najlepších ľudí v celom športe. Keď vyhral Mr. Olympia bol to normálny chlap, ktorý pokecal s každým. Teraz vidíte chlapcov, ktorí keď zvíťazia, tak sa s nikým nebavia a po posilňovni chodia, akoby im patril celý svet,“ konštatoval bývalý profík IFBB Samir Bannout.

Chris Dickerson bol taktiež po svete známy aj tým, že bol prvým víťazom vysnenej Olympie, ktorý sa otvorene hlásil k tomu, že je gay.

cleanse and lean, chudnutie, spalovanie, tukov, schudni, forma, fit, fitness, spalovac