MS armwrestlerov: Zlaté Debnárová a Martinkovičová

MS armwrestlerov: Zlaté Debnárová a Martinkovičová|foto: ZLATA KLAUČOVÁ

 Zlaté medailistky Lucia Debnárová a Rebeka Martinkovičová.

Päť medailí, z toho tri zlaté a dve strieborné – taká je bilancia slovenskej reprezentácie na 37. MS v pretláčaní rukou v Kuala Lumpur. Do Malajzie odletela neobvykle malá výprava, ktorá, ako povedal na tlačovej besede 8. 10. po návrate z MS prezident SAPR Marian Čapla, sa skladala výlučne z kandidátok na medaily. V tomto prípade to boli štyri príslušníčky nežného pohlavia – Lucia Debnárová, Snežana Babajeva, Dagmar Petrová v kategórii žien a juniorka Rebeka Martinkovičová.

Na šampionáte sa zúčastnilo viac ako 850 pretekárov z 52 krajín sveta. Slovenky sa medzi nimi nestratili. Ostrieľaná harcovníčka Lucia Debnárová, ktorá už desať rokov brázdi vody svetového armwrestlingu, vybojovala v kategórii do 60 kg ľavačkou zlato a pravačkou, ktorá sa jej zotavuje po zranení, striebro. Luciina medailová bilancia z ME a MS tak dosiahla úctyhodný počet 30 cenných kovov, z toho 9 zlatých zo svetových šampionátov.

Rebeka Martinkovičová (juniorka do 21 rokov, 70 kg) zopakovala svoj úspech z roku 2014 a z Malajzie priviezla dve zlaté. Svoju zlatú medailová zbierku tak rozšírila na 5 cenných kovov.

Snežana Babajeva (do 50 kg) vybojovala ľavačkou striebro a pravou rukou sa umiestnila na bodovanom 6. mieste rovnako ako Dagmar Petrová (do 70 kg).