Jiří Procházka bude cez víkend zápasiť v najväčšom českom zápase MMA

Jiří „Denisa“ Procházka bude cez víkend bojovať o titul japonskej organizácie Rizin vo váhe do 93 kg v „najväčšom českom zápase MMA všetkých čias“ proti legendárnemu Muhammed „King Mo“ Lawal. Zápas sa odohrá v nedeľu 21.apríla (duben) 2019 v Yokohama arena.

Jiří „Denisa“ Procházka vs. Mahammed „King Mo“ Lawal

27-ročný Jiří Prochádzka v plnej sile sa postaví proti ostrieľanému 38-ročnému veteránovi. Denisa s bilanciou 23-3-1 je síce v tomto zápase favorizovaný, výhra však nie je istá. King Mo 21-8-1 ho už raz porazil tvrdým KO v roku 2015. Od zápasu s Jiřím bojoval 6-krát, z toho však 4 razy prehral. Zato Denisa má za sebou od vzájomného zápasu samé výhry, 7-krát za sebou. Vďaka tejto bilancii je favorizovaný Jiří Prochádzka, napriek tomu, že spoločný zápas prehral v 6 minúte zápasu.

Tentokrát to však bude iné. Od ich zápasu ubehli takmer 4 roky a Jiří Prochádzka je skúsenejší a v najlepšej forme! King Mo priznal, že už cíti svoj vek a musí preto trénovať inak. „Chcú, aby ma Jiří porazil, pretože ho tlačia, to je ich muž,“ povedal Muhammed „King Mo“ Lawal v rozhovore. „Chcú, aby som tam prišiel a prehral s ním. Ale nestane sa to, prídem tam a budem s ním bojovať veľmi tvrdo a porazím ho,“ odkazuje Lawal. Jiří Procházka však odkazuje naspäť „Zápas vyhrám“.

V rozhovore s Ondřejom Novotným (MMA Letem Světem 118) hovorí, že sa bude zameriavať na ukončenie súpera, na efektívne techniky. „V zápase predtým som nevnímal celý priebeh boja, iba som hádzal údery, teraz sa budem sústrediť na efektivitu“. Jiří komentuje vzájomný zápas s Lawalom: „Bol som veľmi vyčerpaný, keď som v pyramíde proti Lawalovi nastupoval pred tromi rokmi. Cítil som, že som v predchádzajúcich zápasoch nechal mnoho energie a púšťal som sa bezhlavo do zbytočných akcií. Bojovať tretí zápas, navyše so špičkovým zápasníkom v rozmedzí 48 hodín nie je sranda. Podcenil som súpera aj svoje možnosti a dostal som KO. Poučil som sa, som pripravený v ringu nechať všetko, vybojovať titul a zvíťaziť. Budem sa snažiť ukázať to najlepšie, čo som sa za tie roky naučil a natrénoval. Teším sa na ten zápas a chcem ten titul získať“.

Trailer Jiří „Denisa“ Procházska vs. King Mo

Verím, že Jiří „Denisa“ Procházka bude víťazom. Pracuje na sebe nielen fyzicky, ale aj psychicky. Inšpiruje sa samurajmi a zápasenie je jeho život. Vidno, že naberá skúsenosti a posúva sa ďalej. Víťazstvom nad King Mo Lawal by sa zaradil medzi najlepších zápasníkov do 93 kg na svete a môže zamiešať karty aj v organizáciách ako Bellator alebo UFC! „Čo bude po zápase sa uvidí“ hovorí Jiří Procházka a nie len ja, ale všetci fanúšikovia MMA na Slovensku a Česku s napätím očakávajú, čo bude po zápase.

Čo sa stane nikto nevie. Jiří „Denisa“ Procházka je však pripravený zvíťaziť a získať titul v tejto prestížnej organizácii.