JANKA STACHOVÁ: So zdravím nemám najmenší problém

Janka na úvod bych tě poprosil o představení čtenářům Muscle&Fitness

Jana Stachová

Ahojte, moje meno je Janka Stachová, pochádzam z Nového Mesta nad Váhom, mám 20 rokov a venujem sa kategórii bikini fitness. Odsúťažila som jednu súťažnú sezónu (jeseň 2017) a absolvovala dve súťaže. Moja prvá súťaž bola Tatranský pohár, kde som hneď ako 18-násť ročná štartovala medzi ženami. Táto súťaž bola pre mňa jedna veľká skúsenosť. Podarilo sa mi toho pokaziť naozaj veľa. Napriek tomu som obsadila 7.miesto, aj keď som bola mierne sklamaná, keďže do finále postupuje 6 dievčat. Tým, že som veľký sebakritik, povedala som si, že do Veľkej Ceny Dubnice sa musím poučiť a všetky chyby napraviť. Tak sa aj stalo. Porazila som samú seba a vyskúšala si svoj prvý i-walk. Nastúpila som ako juniorka a obsadila neuveriteľné druhé miesto, hneď za kráľovnou bikini fitness scény Timeou Trajteľovou.

Budu pokračovat čerstvým tématem. Máš za sebou BikiniFitness camp Saskie Cakoci, který byl jubilejní 10. Jaká to pro tebe byla zkušenost?

Naučila som sa chodiť. 😀 Vážne! 😀 Nesrandujem. Ten kto si to neskúsi, nepochopí aká vie byť samotná chôdza náročná. Každá informácia, každý detail mi pomáha skladať puzzle, ktoré na konci budú tvoriť celok, za ktorý budem vďačná. Človek sa učí celý život, preto ak mám možnosť získať ďalší dielik, ktorý mi nedá len tak niekto na chodníku, neváham. Aj tie najmenšie krôčiky vedú k niečomu veľkému.

Na první pohled bylo vidět, že patříš i přes svůj věk mezi zkušenější závodnice na campu. Mě osobně jsi zaujala velmi dobrou prezentací i skvělou formou. Myslíš si, že camp splní svůj účel i pro holky, jako jsi ty?

Ďakujem za kompliment. Určite áno. Aj ja mám svoje nedostatky, na ktorých treba ešte pracovať. Chôdza bola jedna z nich.

Vrátím se k tvé formě. Na Instagramu jsem si všiml, že dobrou formu si držíš po celý rok. Je pro tebe náročné udělat formu na soutěž? Jak to zvládáš zdravotně?

Nikdy som nerobila žiadny drastický objem ani diétu. Keď som začínala s cvičením, moja váha bola približne rovnaká aká je teraz. S priateľom sme vymysleli systém, pri ktorom som krok za krokom naberala svalovú hmotu, redukovala tuk a tvarovala postavu. Naším cieľom bolo rozbehnúť môj metabolizmus tak, aby som si dobrú formu vedela udržať aj pri intuitívnom stravovaní bez obmedzovania. Keď sme sa rozhodli pripraviť ma na jarné pódiá, prekvapilo nás ako moje telo perfektne reaguje na každý detail. Vďaka tomu pre mňa nie je náročné spraviť súťažnú formu. So zdravím nemám najmenší problém. Zdravie bolo, je aj bude vždy pre mňa na prvom mieste. To máme predsa každý len jedno.

Jaké jsou tvé ambice pro rok 2019 a kde plánuješ soutěžit?

Plánujem začať súťažou, ktorá sa koná už 6. Apríla v Levoči, následne na Majstrovstvách Slovenska žien v Nitre a junioriek v Hnúšti. Ak by sa zadarilo, chcela by som si skúsiť aj medzinárodnú scénu a zúčastniť sa na Diamond Cupe v Budapešti a v Ostrave, ale to ešte nie je isté.

Tuhle otázku bikinkám moc často nepokládám. Jaké jsou tvé maximální, nebo nejlepší výkony?

Ako bikina netrénujem na maximálne váhy. Naposledy som trénera prehovorila pred rokom. Podarilo sa mi pokoriť na hlboký drep 100kg-1x a na leg-press 260kg-4x. To sú zatiaľ moje najlepšie výkony.

Janka, díky moc za tvůj čas! Chtěla bys závěrem něco vzkázat našim čtenářům?

Robte to čo Vás baví, to čo Vás napĺňa a robí Vás to šťastným. Robte to poctivo, srdcom, pre seba a nie pre niekoho druhého. Verte sebe samému a svojim pocitom. Vytrvajte a počúvajte svoje telo. Úspechy a výsledky si Vás časom nájdu samé.

Jana Stachová

Jana Stachová, Foto: Eastlabs