Do 25. roku MUSCLE&FITNESS

Vážení čitatelia a čitateľky! Náš časopis práve vstupuje do 25. roku svojho vychádzania. Pri tomto malom jubileu mi ako jeho zakladateľovi dovoľte osobnú spomienku.

Zrod tohto média bol onoho času spojený s celospoločenskými zmenami v Československu, ktoré sa začali koncom roku 1989. Pre aktívnych a ambicióznych ľudí sa v mnohých smeroch začali črtať nové možnosti. Pre mňa to bol podnet na hľadanie ciest, vedúcich k realizácii svojho sna o vlastnom časopise.

V novembri roku 1990 nadišla chvíľa, keď som sa musel rozhodnúť. A tak som po takmer 20-ročnom pôsobení v mojom prvom zamestnaní, v redakcii denníka Šport, oznámil, že pripravujem nový časopis a odchádzam. Nebolo ľahké opustiť dobrý kolektív a prácu, ktorá ma bavila, v ktorej sa mi darilo a na ktorú dodnes spomínam v najlepšom!

Bol som sprvoti osamotený, ale už pevne rozhodnutý a cítil som sa pripravený. I za tzv. socializmu som totiž vykonával svoju profesiu tak ako dnes – so záľubou, s nadšením a plným nasadením. Mal som a mám v živote to šťastie, že svojmu hobby sa venujem aj v zamestnaní.

Cieľom bolo vydať prvé číslo v januári roku 1991. Aj sa to podarilo a nový časopis (prvý rok vychádzal ešte pod názvom FIT-plus) mal po celom Československu veľký úspech. Má ho dodnes.

V súčasnosti sme jediným médiom (okrem niektorých televíznych programov), v ktorom sa paralelne nachádzajú texty v češtine a v slovenčine. Jediný „preklad“ predstavuje, výnimočne a symbolicky, práve tento jubilejný editoriál.

Mimochodom, tá úvodná fotografia z Olympia Weekendu v Las Vegas, na ktorej som sám, je síce čerstvá, ale symbolizuje skôr začiatky. Dnes už tvoríme početný, dobre zohratý a kvalitný tím (viď tiráž na tejto strane). Všetkým zo srdca ďakujem za spoluprácu a podporu!

V mene redakcie a vydavateľstva dobré zdravie, elán a úspešný rok 2015 našim čitateľom a priaznivcom želá

 

podpis_copy.jpg