Conor McGregor, čo je s ním? 

Conor Mcgregor na titulke MUSCLE&FITNESS v časoch najväčšej slávy.

Keď sme mali najznámejšieho MMA bojovníka na titulke MUSCLE&FITNESS 2/2017 bol na vrchole slávy. Ma za sebou veľmi dlhú sériu víťazných zápasov, s výnimkou duelu s Nate Diaz (3/2016) kedy prehral na škrtenie. O pol roka potom sa vrátil, Diaza porazil a potom ešte neuveriteľným KO poslal k zemi úradujúceho šampióna ľahkej váhy Edie Alvareza, čím získal tituly v dvoch hmotnostných kategóriách ako prvý v histórii. Bol kontroverzný ale svoje veľkohubé vyhlásenia vždy potvrdil v ringu. Zdalo sa, že je nezastaviteľný. 

Nič netrvá večne

McGregor vs Mayweather

Mayweather vs. McGregor. Boxerský zápas storočia. McGregor však moc nezažiaril…

Keď ohlásil boxerský zápas histórie s neporazeným šampiónom Floyd Mayweatherom, celý svet sledoval, čo sa stane. Podarí sa mu to, čo sa nepodarilo žiadnemu boxerovi a porazí Mayweathera, ktorý má box v krvi alebo nemá šancu? 

Teraz už všetci vieme odpoveď ale vtedy si nikto nebol úplne istý. “Ja som to vedel” hovoril každý po zápase, do poslednej chvíle sme ale boli všetci napätí a čakali, či je Ír skutočne nezastaviteľný! 

“Som zvyknutý plieskať holenou kosťou o ľudské hlavy, zápas v boxe je pre mňa hračka” vyhlasoval na margo Mayweathera. Celý zápas však dominoval neporazený boxer Floyd Mayweather a rozhodca musel zápas predčasne ukončiť. 

Nevadí, život ide ďalej a fanúšikovia by určite na túto prehru ľahko zabudli, je to predsa úplne iná disciplína ako MMA a Mayweather je legenda. Ďalšia porážka však bola za rohom. 

Khabib Nurmagomedov vs. Conor Mcgregor. Víťazná technika Nurmagomedova, Mcgregor sa vzdáva.

V októbri 2018 však opäť jednoznačne prehral ostro sledovaný zápas medzi ním a ďalším, doteraz nikdy neporazeným zápasníkom. Khabib Nurmagomedov si s ním poradil v treťom kole škrtením a Mayweatherovi akosi sklapol zobák. 

Viac rečí ako činov

McGregor mal medzitým niekoľko výrazných škandálov, ktoré nemali precedens v UFC. Zaútočil na autobus s ďalšími zápasníkmi a dvoch zranil, urážal svojho súpera Nurmagomedova mimoriadne nevhodnými rasovými a náboženskými urážkami a mal viackrát problémy so správaním, čo riešila aj polícia a disciplinárna komisia. 

Posledne bol zatknutý za výtržnosti, keď rozbil fanúšikovi mobil a zobral mu ho, pobil sa v bare a opäť začal urážať Nurmagomedovu rodinu. Stihol však už ohlásiť aj koniec svojej kariéry v MMA aj žiadať podiel v UFC. Zdá sa vám to chatotické? Strácate sa v tom? Ja rozhodne áno. 

Odkedy sa ozval po dlhej dobe s tweetom, že odchádza zo športu MMA, čo vzbudilo prekvapenie od radových fanúšikov, zápasníkov až po šéfa UFC Dana White ho riešia za výtržnosti v bare, sexuálne obťažovanie aj dosiaľ nevídané urážanie súpera. “Celé sa to dostalo do roviny, ktorú už nemôžeme akceptovať” povedal prezident UFC Dana White. 

Nezvládol slávu?

Conor McGregor zatknutý už po niekoľký krát. Väčšinou za výtržnosti.

Zdá sa mi, že McGregor stratil svoju jasnú cestu a jasný cieľ. Vždy bol stredobodom pozornosti, to je bez debaty.  Teraz však pocit, že zaujíma všetkým iným, len nie zápasmi. 

Škandály mu vždy išli na jednotku. Zápasy však tiež. Teraz to vyzerá, že v škandáloch je stále najlepší, zápasmi moc nepresviedča. Navyše, namiesto toho, aby sa sústredil na zápasy, sústredí sa viac na to, čo mu ide najlepšie. Škandály a silné reči. Ako by na zápasy zabudol. 

Že by ho tá sláva prevalcovala? Zo začiatku vyzeral, že to drží pevne v rukách. Teraz, akoby sa mu to vymklo a nevie ako ďalej. 

Rád by som video McGregora opäť “mlátiť holeňou o hlavu súperov” a nie “mlátiť hubou” dve na tri… Ste na tom rovnako? Alebo som moc kritický? Nebodaj mu krivdím? Alebo som zaujatý? Uvidíme. Dúfam, že v budúcom článku o Conor McGregorovi budem velebiť jeho schopnosti zápasníka a chváliť jeho vystupovanie hodné športovca. Rád napíšem, že to najhoršie zvládol a opäť inšpiruje celý svet svojimi výkonmi.