Zrodila sa nová hviezda kulturistiky? Učenec legendy si už vyslúžil prezývku „The Problem“

Kulturista Erin Banks z Kalifornie sa umiestnil na druhom mieste v poslednom ročníku na súťaži Mr. Olympia v kategórii Men´s Physique. Je prvým nováčikom v profi-okruhu, ktorému sa to kedy podarilo.  Svoju prvú súťaž na profi-úrovni pritom absolvoval v roku 2021.  

Na Mr. Olympia ho dostalo prvé miesto v Men´s Physique Pro na súťaži v New Yorku a na prípravu mal celkovo 20 týždňov. „Bolo to neskutočné človeče. Prešiel som si od nízkej energie až po hlad, plač, občas som sa cítil ako veľké dieťa (smiech)“ konštatoval Banks pre Fox News.

Erik Banks Instagram

Banksa kulturistická obec vníma ako veľké prekvapenie, keďže sa krátko po vstupe do profi-okruhu dostal na Mr. Olympia.

Jeho úspechy mu už teraz vyniesli prezývku „The Problem“, keďže mnohých odborníkov doslova ohromil rýchlosťou svojho vzostupu.

„Vyhral som tretiu najprestížnejšiu šou na svete, ktorou je New York Pro.“

Motivácia mu nechýbala

Medzi jeho hlavné motivácie ako sám priznal v rozhovore patrili jeho deti, chcel im dokázať, že tvrdou prácou sa človek dostane tam kam chce, nech je cieľ akýkoľvek.

Instagram/E_bankssss

Pre Banksa bolo tiež obrovskou cťou, že mohol reprezentovať mesto Fowler, ktoré sa nachádza vo Fresno Coutny v Kalifornii a má okolo 6000 obyvateľov.

„Dostalo sa mi z domu veľa podpory, druhé miesto je v mojich očiach ako prvé, aj vďaka tomu akou cestou som si prešiel. Na budúci rok si ale idem po prvenstvo,“ konštatoval pre Fox News.

To, že sa vo Fresne zrodil ďalší perfektný kulturistika nie je rozhodne náhoda. Z tejto časti Kalifornie totiž pochádza aj legendárny Flex Wheeler a práve so štvornásobným víťazom Arnold Classic tento talentovaný borec trénoval a učil sa od neho.

Zaujímavosťou je aj to, že aj Wheeler skončil na svojej prvej súťaži Mr. Olympia na druhom mieste.

Zdroj: Instagram/E_bankssss

Banks tiež prezradil čo mu okrem disciplíny a trénovania pomohlo najviac. „Zameral som sa na spätnú väzbu, ktorú mi dávali rozhodcovia. Hovorili mi, aby som mal väčší hrudník, takže som sa na to zameral viac, keďže si uvedomujem, že môj chrbát je mojou najväčšou silou. Teraz, keď som to celé spojil, je to komplexný balík, dokončil americký kulturista pre ABC30.com.

fit plus, black friday, fitness, doplnky, vyziva, protein, zariadenia