XFN 14 -Vémola a Tomi Kid vyhrali na body

XFN 14 sa konala 18. 11. 2018 v Bratislave (Štadión Ondreja Nepelu). Hlavným zápasom večera bol boxerský duel Tomi Kid Kovács vs Andras Sulak. Fanúšikovia MMA sa však iste veľmi tešili na výnimočný zápas – Karlos Vémola vs. Moise Rimbon. 

Vémola dominoval

Známy MMA zápasník Karlos „Terminátor“ Vémola má za sebou šnúru 6 víťazstiev a sľuboval, že svojho súpera ukončí. Nebol to však ľahký oriešok, čo sa dá čakať pri takom súperovi, ktorý úspešne bojoval s menami ako Alistair Overeem, Antonio Rogerio Noqueira alebo Alexander Gladkov. Rimbon je veľmi ostrieľaný a všestranný bojovník, čo predviedol aj v zápase s Karlosom Vémolom.

Hneď prvý útok Karlosa Vémolu bol „takedown“, čo sa mu podarilo a celé prvé kolo sa väčšinou odohrávalo na zemi, kde je „Terminátor“ ako doma. Videli sme pár zaujímavých momentov, obaja borci však dobre bránili, preto sme nevideli jednoznačné šance.

V druhom kole sme videli viac z boja v stoji, kde bol síce Karlos Vémola aktívny, Rimbon však dokázal jeho útoky prečítať a zasadil Vémolovi niekoľko dobre mierených rán. Pri pokuse o „high-kick“ ho Karlos opäť zhodil na zem, kde sa odohrávalo ďalšie pokračovania zápasu.

V treťom kole bola na oboch borcoch vidieť únava, na konci kola akoby čakali, kedy príde koniec. Väčšina zápasu sa opäť odohrávala na zemi, kam prekvapivo sťahoval dvoma pokusmi Terminátora Rimbon, väčšie šance si však nevypracoval.

Zápas vyhral na body Karlos „Terminátor“ Vémola

Tomi „Kid“ Kovács porazil Andras Sulak na body

Mnohí fanúšikovia boli zvedavý na návrat Tomiho Kida na boxerské pódium po dvoch rokoch. V zápase s maďarom Andras Sulak mu jeho návrat vyšiel a fanúšikov potešil víťazstvom. Jednoznačne oživil celý večer XFN 14.

„Príprava bola náročná, mal som šťastie, že nebolo extra tempo, bol to skôr takticko-technický zápas. Boxovali sme šesť kôl po tri minúty po štyridsiatke, myslím si, že je to celkom dobrý výkon. V prvom rade by som sa chcel poďakovať môjmu súperovi, že prijal túto výzvu. Návrat bol ťažký, dva roky som mal pauzu, venoval som sa mnohým iným veciam. Mal som dosť veľkú trému, či pôjdu ruky, či pôjde telo. Teším sa, že som opäť vstúpil do ringu,“ povedal „Tomi Kid“, ktorý si zlepšil bilanciu na 29 víťazstiev (17 KO) pri dvoch prehrách. Sulák klesol na 5-3-1.

Bude Tomi Kovács ešte boxovať? „Nikdy nehovor nikdy. Manželka mi povedala, že ma bude podporovať, nech sa rozhodnem akokoľvek, čo je pre mňa veľmi dôležité. Neprestanem trénovať, je to časť môjho života. Ak príde ďalšia výzva, určite ju rád prijmem.“ Uviedol v rozhovore a my sme veľmi zvedaví, či a kedy ho opäť uvidíme boxovať.

Kompletné výsledky XFN 14:

Tomi “Kid” Kovács porazil Andras Sulak – BOX – víťazstvo na body

Karlos „Terminátor“ Vémola porazil Moise „Swamp“ Rimbon na body

Ľudovít Klein porazil Arbi Mezhidov – jednohlasne na body

David Ramires porazil Roland Čambal – jednohlasne na body

Andrzej Grzebyk porazil Vasily Novikov – TKO (údery) 1. kolo

Vojto Barborík porazil Nino Škrijelj – TKO (údery a lakte) 1. kolo

Camila Rivarola vs Aleksandra Toncheva – jednohlasná remíza
Tomáš Fiala porazil Pavel Sivitskiy – na body
Vasil Ducár porazil Igor Krstič – TKO (údery) 2. kolo

Jindřich Krajča (4-6) vs Klas (-)
René Matejov (2-0) vs Lukáš Garlič (0-0)
Dominik Haška (2-1) vs Roman Savenchuk (4-2)