VIKTOR VINCZE: I s těhotnou snoubenkou překonali koronavirus

Ahoj Viktor. Ďakujem ti za tvoj čas a poprosil by som ťa, aby si sa predstavil čitateľom Muscle&Fitness.

Viktor Vincze

V prvom rade, ďakujem pekne aj ja za túto možnosť, cením si ju naozaj! V skratke o mne. Prvýkrát som sa do kontaktu s činkami dostal asi keď som mal 4 roky na tréningoch karate, do toho aj cvičenie doma vlastnou váhou, neskôr v komárňanskej kajakárni. Od 10 rokov po príchode hracích konzol som im podľahol a do 14 rokov som úplne rezignoval a prestal úplne športovať, čo malo samozrejme následok nekontrolovateľné naberanie na tuku. Ruka v ruke s tým klesalo aj moje sebavedomie, do toho posmešky v škole a podobne. S pravidelným posilňovaním v gyme som znova začal, keď som mal 15 rokov. Boli to zvyčajne posilňovne v rôznych pivniciach. Po svojich prvotných úspechoch som začal pomáhať aj ďalším kamarátom pri tréningoch a strave. Neskôr som trénoval rodičov mojich kamarátov, ktorí mi platili vstupy už do lepších posilňovní, kde som najprv odtrénoval ich a potom seba ☺. Trénovanie ľudí ma neživilo, bol to skôr taký koníček a zbieranie skúseností. Pracoval som ako barman, až som v roku 2014 začal naplno trénovať ľudí.

Pred pár dňami ti prišli výsledky z druhého testu na vírus SARS-CoV-2, ktorý bol negatívny. To znamená, že si už oficiálne vyliečený z tohto vírusu. Ako u teba COVID19 prebiehal?

Viktor Vincze

Ano, pridali sme sa k oficiálne vyliečeným ľuďom. Príznaky sa u mňa a mojej snúbenice prejavili prvý krát 9.3. 2020 a medzi príznaky patrili: teploty, horúčky, dávivý kašeľ, bolesť hrdla a hlavy, celková slabosť, bolesti svalov a celého tela. Neskôr sa u mňa ešte pridala aj strata čuchu na viac ako 3 týždne. 23.3. 2020 nás došli konečne otestovať a o týždeň sme mali výsledky pozitívne, nasledovala ďalšia 12 dňová karanténa a následne sme boli znova otestovaní už s výsledkom „negatívny“. Hneď v ten deň nám spravili ešte jeden test a ten bol tiež negatívny.

Vieš, akým spôsobom si sa mohol nakaziť?

Priznám sa, nemám ani poňatia. Snažili sme sa nejako vypátrať aj na žiadosť hlavnej hygieničky mesta Praha. V strede februára sme sa vrátili z New Yorku, ale podľa jej slov je to moc skoro. Ja som si pôvodne myslel, že som to mohol doniesť buď z centra mesta, kde si občas privyrábam za barom. Lenže my sme mali symptómy skoro naraz, takže sme museli byť niekde spolu v kontakte s niekým nakazeným. Tým pádom jedine obchod, reštaurácia, alebo fitness centrum.

Naposledy som ťa videl súťažiť v roku 2017. Po sezóne v roku 2017 si plánoval prestúpiť z kategórie men’s physique do classic physique. Je tento cieľ stále aktuálny alebo už nemáš súťažné ambície?

Ano, tuším to boli Majstrovstvá Slovenska, kde som chcel dosiahnuť lepší výsledok ako rok pred tým, keď som skončil na 6. mieste. Čo sa týka súťažných ambícií tak tie mám. Už teraz môžem sľúbiť /nech to máme oficiálne/, že ľudia ma určite minimálne ešte raz uvidia na pódiu. Chcem si splniť cieľ a to presne je prestup do ďalšej kategórie „classic physique“, kde sa budem snažiť priniesť životnú formu. Nejde mi o výhru primárne, aj keď nikto z nás netrénuje a neodrieka preto, aby bol druhý, tretí. Avšak ja si uvedomujem moje nedostatky, či už v stavbe tela, alebo v tetovaniach, ktoré rozhodcovia moc neuznávajú a myslím si, že sú na súťažiach na 100 percent negatívom. Ale o formu, voľnú zostavu a pózing sa postarám a nič nenechám na náhodu ☺ To, kde sa na súťaži objavím zatiaľ neviem povedať, či to bude tu v Čechách, alebo v zahraničí. Sledujem však aj to čo sa práve deje na slovenskej scéne a uvidíme čo aj táto situácia prinesie.

Viktor, okrem toho, že sa ti podarilo vyhrať historicky prvú súťaž v men’s physique na Slovensku (Mozolani Fitness Cup 2014) sa ti podarilo dosiahnuť viacero pekných úspechov. Mohol by si niektoré z nich prezradiť čitateľom?

Ano, správne, avšak okrem historicky prvej súťaže na Slovensku v kategórií mens physique, ktorú som podstúpil a aj vyhral, si myslím, že sa nemám moc s čím chváliť ☺ Môžem však spomenúť 6. miesto na Majstrovstvách Slovenska. Čo sa zahraničia týka bol som reprezentovať Slovensko na Amatérskej Olympií v Maláge v Španiesku, dvakrát EVLS Prague, Gran Prix Pepa Opava, Amatérska Olympia v Moskve, kde som sa dostal do semifinále, ale na ďalší postup to už nebolo, ale TOP 10 potešilo. Spomínam si, ako za mnou došiel vtedy Igor Kopček a povedal: „Chcelo by to ešte 1- 2 percentá tuku stiahnuť a bolo by to super!“

Viktor Vincze

Ľudia na sociálnych sieťach ťa sledujú aj kvôli tvojím fitness receptom. Odkiaľ čerpáš inšpiráciu?

Keďže mám vyštudovanú Združenú strednú školu obchodu a služieb v Komárne so zameraním na odbor Kuchár/čašník/barman tak som v ideách a nápadoch nikdy nemal núdzu, samozrejme sledujem aktuálne trendy vo svete „fitness gastronómie“, ale zvyčajne si recepty pretváram a vymýšľam sám. Avšak musím pochváliť takto verejne všetkých, ktorí sa tak snažia obohatiť naše kulinárske schopnosti a motivovať ľudí, že „fitness strava“ nie je len varené kuracie mäso, brokolica na pare a ryža.

Ďakujem ti za rozhovor. Chcel by si povedať niečo na záver, prípadne niekomu poďakovať?

Ďakujem aj ja Mário, som veľmi vďačný za túto možnosť pripomenúť sa ľudom, ktorí na mňa možno už aj zabudli, zanevreli, lebo už nesúťažím nejaký ten čas, že existujem, žijem a plánujem aj návrat. Touto cestou by som aj rád poďakoval naozaj všetkým mojim fanušíkom, followerom, sparing partnerom Nicolasovi Voltemarovi a Patrikovi Herczíkovi, blízkej rodine a v neposlednom rade mojej snúbenici Terezke Jakubcovej s ktorou sa čoskoro staneme rodičmi vytúženého bábätka, ktoré mi dá ešte väčšiu motiváciu na sebe, našich snoch a cieľoch poriadne zamakať.
Veľa zdravia všetkým hlavne!

Rozhovor s Viktorem zaslal Mário Crkoň

Viktor Vincze