Víkendové akcie strongmanov SASIM

V dňoch 20. a 21. júla (nadchádzajúca sobota a nedeľa) bude Slovenská asociácia silných mužov organizovať dva rôzne kontinentálne šampionáty. V sobotu sa stretnú silní muži a silné ženy na ME tímov na Štrbskom plese, v nedeľu potom budú súperiť vybraní pretekári na ME juniorov do 23 rokov a do 105 kgŠamoríne.

ME teamov (strongman+strongwoman)

V sobotu 20. 7. sa stretnú silácke páry (strongman+strongwoman) na Štrbskom plese vo Vysokých Tatrách, aby súperili o európsky titul v súťaži zmiešaných dvojíc.

Počas výročnej akcie Štrbská športová smršť 2019 

Strbska-sportova-smrst

predvedú svoje výkony vo vzpieraní klady a nápravy, v prehadzovaní gule, v nosení vriec, v dvíhaní ťažkých jednoručiek, v mŕtvom ťahu s osobným automobilom a v ťahaní kamióna. Pripravených je šesť silných dvojíc zo Slovenska, z Českej republiky, Ukrajiny, Bieloruska, Maďarska a Rumunska. Za Slovensko nastúpi duo František Piros (najsilnejší Slovák 2019) a Jana Vašková (najsilnejšia žena Slovenska), ktoré bude obhajovať svoj triumf z minulého roku!

Podujatie na Štrbskom plese sa koná 20. júla so začiatkom o 13. hodine. Hudobným hosťom atraktívnej akcie bude spevák Paľo Drapák.

 

ME U105 junior do 23 rokov

 

V športovom komplexe X-bionic sphere v Šamoríne sa juniorskí strongmani s telesnou hmotnosťou do 105 kg stretnú opäť po roku, aby po druhýkrát zabojovali o kontinentálny titul. Vlani ho vybojoval Ukrajinec Miša Chodjakov, ktorý ale už prekročil vekový limit 23 rokov a v Šamoríne ho tentoraz neuvidíme. Kto sa teda postaví na štart?

Poľsko bude reprezentovať Adam Ostrowski, Litvu Mantas Grusas, Lotyšsko Gilbertas Tamulevicius, Ukrajinu Oleksandr Štadler, Moldavsko Osokin Andryi, Českú republiku Jan Gruszka a Marek Tkadlčík (brat známeho Jirku Tkadlčíka), domáce farby budú zastupovať Mikuláš PrieložnýIgor Virág a Miklós Soós.

Na silákov bude čakať päť testov sily: viking press, schody sily, ťažký 150-kilový meč, Conanovo koleso a ťažké kladivo, ktoré budú držať v predpažení. Uvidíme, kto sa bude v X-bionic sphere radovať zo zlata v tomto roku!

Podujatie sa koná 21. júla od 14. hodiny v X-bionic sphere v Šamoríne a moderovať ho bude Slávo Jurko.

Aftermovie z ME 2018 do 105 kg a do 23 rokov