Úspechy SR a ČR na MSJ a masters IFBB

Rumunské mesto Bistrita privítalo v dňoch 10. až 13. novembra účastníkov Majstrovstiev sveta juniorov a masters IFBB.

Reprezentantkám Slovenska sa už tradične darilo najmä v kategórii fitness. Michaela Pavleová získala zlato vo fitness junioriek do 163 cm a triumfovala aj v celkovom hodnotení fitness junioriek. Kristína Juricová zvíťazila vo fitness junioriek nad 163 cm. Karolína Holbová získala v tej istej kategórii striebro a Karin Suchomelová bronz. Čerstvé medailistky z juniorských MS budete môcť stretnúť aj na Športfestivale neolympijských športov, ktorý sa uskutoční už túto sobotu (18. 11. ) v Trenčíne.

Tímea Trajteľová zvíťazila v bikini fitness junioriek do 166 cm a stala sa aj absolútnou víťazkou kategórie. Zuzana Kardošová pridala striebro v bikini fitness junioriek do 160 cm. Dávid Hmeliar skončil tretí v physique juniorov do 174 cm.

V kulturistike juniorov skončil Patrik Valach druhý v kategórii nad 75 kg; Vladimír Pečeňa pridal bronz v kat. do 75 kg,

V kategóriách masters zvíťazila Iveta Vaneová v bodyfitness masters nad 45 rokov. Anita Kuczmanová získala striebro v bikini fitness nad 35 rokov nad 163 cm. Miroslav Škadra obsadil bronzový stupienok v kulturistike masters od 40 do 44 rokov do 70 kg.

Z reprezentantov ČR získali zlatú medailu Tereza Linhartová v bodyfitness junioriek, Pavlína Valigurová v bikini fitness junioriek nad 166 cm, Jakub Prchal v klasickej kulturistike juniorov a Jiří Schäfer v kulturistike masters od 40 do 45 rokov. Bronz pridala Sandra Bártová v bikini fitness masters nad 35 rokov nad 163 cm.

Výsledky

Michaela Pavleova
Michaela Pavleová

Kristina Juricova
Kristína Juricová

Timea Trajtelova
Tímea Trajteľová

Iveta Vanekova
Iveta Vaneová

Schafer Linhartova Prchal
Jiří Schäfer , Tereza Linhartová a Jakub Prchal

28616 184 1
Pavlína Valigurová (tretia sprava)