Tréning na lepší zadok. Nathalia Melo vysvetlí, čo a ako

foto Nathalia Melo

Nathalia Melo, víťazka bikini Olympia, trénerka a modelka

Nathalia Melo prináša kompletný tréning na lepší zadok. Je bývalá profesionálna bikini pretekárka, ktorá v roku 2012 vyhrala Bikini Olympia. Je američanka s brazílskymi koreňmi. Má 35 rokov a patrí medzi najobľúbenejšie fitness modelky a trénerky v USA. Momentálne už nesúťaží, je matkou dvoch detí a venuje sa trénovaniu.

V tomto video ukáže tréning na lepší zadok a stehná. Jej tréning obsahuje cviky na strojoch ale aj s vlastnou váhou. Kľúčovým pojmom je intenzita. Aj kvôli mnohým povinnostiam nemôže tráviť vo fitku dlhé hodiny, preto sa snaží o intenzívne tréningy, na ktoré niekedy stačí iba 45 minút! Počas tréningu zapája často cvičenia vo vysokej intenzite, aby tým zvýšila tep a urýchlila spaľovanie tuku.

Nathalia Melo – tréning na lepší zadok

Rýchlo a efektívne!

Dobrý tréning? Stihnete ho do hodiny! „Nepotrebujete hodiny a hodiny tréningu. Dobrý tréning odcvičíte aj podobne ako ja, za 45 minút!“ uvádza Nathalie vo svojom tréningovom videu. To sa vám určite podarí vtesnať medzi každodenné povinnosti. Koniec koncov – Nathalia je sama matkou dvoch malých detí, takže dobre vie, o čom hovorí.

„Začínam sa rozcvičovať izolovaným cvikom na zadok, aby som aktivovala práve túto oblasť.“ Vo videu vidíme ako prvý cvik zanožovanie so spodnou kladkou. Nasleduje goblet drep so spodnou kladkou, výstupy na Smithovom stroji a mŕtve ťahy na Smithovom stroji.

„Počas mojej súťažnej kariéry som musela robiť cvičenia, ktoré som moc namala rada. Bolo to hlavne preto, že na súťaž som musela vyzerať presne podľa nejakého vzoru…“ vysvetľuje Nathalia. „Teraz som ale oveľa spokojnejšia s typom tréningu, ktorý robím teraz! Trénujem pre seba a som sama sebe pánom.“

Inšpirovaná aj Crossfitom

Následne sa presúvame do Crossfitovej zóny, kde robím mŕtvy ťah Sumo, drepy s činkou nad hlavou (overhead squats) a výskoky. „Tieto výskoky nie sú príliš vysoké ale rada zapájam aj takéto bláznivé cviky do tréningu aby som zvýšila tep.“

Na koniec makačka!

foto Nathalia Melo tréning na lepší zadok

Profesionálna bikini pretekárka aj mama. Nathalia Melo vie o tréningu aj živote dosť na to, aby sme sa mohli od nej učiť.

Tréning by už aj mohol skončiť, ale ako sa hovorí, bez práce, nie sú koláče. Nathalia teda ešte spraví dve série po 50 predkopávaní, 20 pumpovacích drepov a 15 výskokov.

Častým pojmom tréningu je „progresívna záťaž“. Teda náročnosť tréningu musí byť vždy vyššia. Mnoho ľudí sa však sústredí iba na závažie, ako spôsob zvýšenia záťaže. Ale existuje niekoľko možností ako sa zlepšovať okrem zvyšovania závaží. Napríklad zvýšiť rozsah pohybu, alebo znížením prestávok medzi sériami a intenzívnymi tréningami.

Začnite so stravou

„Mnoho ľudí sa ma pýta, čo je najlepší cvik na chudnutie. Najlepšie je prestať jesť blbosti! Či už chcete nabrať svaly alebo schudnúť tuk, odvíja sa to od stravy“ radí Nathalia. Potom to doplníte ešte aj tréningom.

„Nemusíte sa však stravovať vždy 100%. Som mamou a sama občas jem koláče alebo pijem víno. Väčšinou však jem zdravo a to si myslím, že je dôležité. Mať vyváženú a pestrú stravu“. Pokiaľ budete mať stravu príliš striktnú, nakoniec to aj tak naberiete späť.

Naplánujte si teda veci dopredu. Dokážete túto stravu dodržiavať aj za 5-10 rokov? Nebuďte zviazaní, že musíte schudnúť určité množstvo za 8 týždňov, snažte sa vidieť ten celkový obraz.

Kompletný tréning na lepší zadok od Nathalia Melo

 1. zanožovanie do strany na spodnej kladke

  foto Nathalia Melo

  Nathalia Melo a jej tréning na lepší zadok

 2. Goblet drepy na spodnej kladke
 3. výstupy na Smithovom stroji
 4. mŕtve ťahy na Smithovom stroji
 5. mŕtve ťahy Sumo
 6. drepy s činkou nad hlavou
 7. výskoky na bedňu
 8. predkopávanie
 9. pumpovacie drepy
 10. výskoky