Tatiana Ondrušková: Mistryní světa ve fitness v 16 letech!

Tatiano, píšu ti několik málo dnů po světovém šampionátu v Bratislavě. Pochlub se, co se ti povedlo.

Podarilo sa mi získať titul majsterky sveta v kategórií fitness žien do 160 cm.

Tatiana Ondrušková

V Bratislavě jsi mě zaujala. Jsem velkým fandou tvého kostýmu a především choreografie tvé vítězné sestavy. Odezva na tvé vystoupení od diváků byla neuvěřitelná. Jaký je to pocit ukázat něco tak spektakulárního před zraky tvých známých na té vůbec největší soutěži?

V prvom rade veľmi pekne ďakujem. Voľná zostava je mojou silnejšou stránkou a taktiež srdcovou záležitosťou, keďže svalovým rozvojom postavy sa starším súperkám nemôžem ešte rovnať. Predovšetkým je to úžasný pocit ukázať ľuďom niečo na čom ste tak dlho pracovali, keďže vyšperkovanie voľnej zostavy do posledného detailu trvá minimálne pól roka. Voľná zostava je moja obľúbená časť súťaže, v ktorej môžem na pódiu prejaviť samú seba. Taktiež sa vždy snažíme s trénerkou zostaviť voľnú zostavu tak, aby obsahovala zo všetkého trochu (gymnastiku, silové prvky, tanec či prejav).

Tobě je 16 let, avšak ve svém věku jsi posbírala plno dalších medailí. Máš za sebou veleúspěšnou kariéru ve fitness dětí. Jako juniorka válíš i v ženách. Cítíš se v zákulisí jako zelenáč, nebo nastupuješ vědoma si svých zkušeností a úspěchů?

Juniorský či ženský fitness je úplne odlišný od toho detského. Či už v tom, že v ženskom fitness cvičíme na tvrdšej podlahe alebo v pózingu na vysokých topánkach. Zo začiatku som sa cítila neistá, ale postupom času som si zvykla a v zákulisí sa už cítim ako doma.

Že máš rezervy v postavě je jasné. Vždyť Dudushkina, kterou si v Bratislavě porazila, je dvakrát starší, než ty! V čem však vidíš prostor k zlepšení ve své sestavě?

Do budúcej sezóny by som sa chcela zlepšiť v silových prvkoch a zvýšiť ich obtiažnosť. Taktiež by som chcela popracovať na svojej ohybnosti, pretože čím som staršia tým viac pociťujem, že tuhnem a to hlavne v ramenách a v krížoch. Keďže ide nová sezóna, s trénerkou začneme o chvíľu pracovať na novej zostave. Jej doladenie nám určite zaberie veľa času, takže podľa mňa nás čaká ešte veľa práce a zlepšovania sa.

Jak náročné je pro tebe absolvovat dlouhé přípravy během jara i podzimu a stále zvládat školu?

Určite je to náročné stíhať školu, stravu a dvojfázové tréningy. Ale som veľmi šťastná, že počas najťažšej časti prípravy a počas najdôležitejších súťaží mi škola vyhovie a uvoľní ma na pár týždňov.

Tatiana Ondrušková na ME 2019

Máš tým lidí, kteří ti pomáhají, nebo ti se vším radí paní Holbová? Taktéž úspěšná závodnice nejen ve fitness.

S mojou trénerkou Mariannkou Holbovou riešime skoro všetko, či zostavu, tréningy v posilňovni, pózing, stravu a taktiež doplnky. So stravou, doplnkami a tréningami v posilňovni mi radí taktiež pán Gabrhel. Od tohto ročných majstrovstiev Slovenska som začala spolupracovať s mentálnou trénerkou Xéniou Hánkovou, ktorá ma pomocou NLP techník učí ako sa zbaviť stresu pred voľnou zostavou a byť v kľude. S prípravou stravy mi veľmi pomáha moja mamina. Bez jej každodennej podpory, by to bolo veľmi náročné zvládať. Ďalej je to asociácia SAFKST vďaka, ktorej môžem reprezentovať našu krajinu.

Tatiana Ondrušková s trenérkou Mariannou Holbovou

Jak bude vypadat tvůj rok 2020 po soutěžní stránce a co pro tebe bude ten hlavní cíl?

Na jar bude mojim hlavným cieľom zúčastniť sa nominačných súťaží na Slovensku a nominovať sa na Majstrovstvá Európy. Na jeseň by som chcela štartovať na Arnold Classic Europe, ale to všetko uvidíme podľa formy a ostatných okolností. Hlavným cieľom jesene zostáva nominácia na Majstrovstvá sveta žien a juniorov. Uvidím či sa mi podarí zúčastniť aj nejakých ďalších medzinárodných súťaží.

Tatiana Ondrušková