Takto vyzerá nevšedná fyzická príprava Jasona Momou!

Obľúbený herec Jason Momoa je známy predovšetkým svojou nespornou fyzickou kondíciou, ktorá mu dopomohla pri stvárnení postáv ako Khal Drogo v kultovom seriáli Game of Thrones, Barbar Konan v reboote tejto legendy, Baba Voss vo výbornom postapokalyptickom seriáli See alebo samozrejme Arthur Curry aka Aquaman z DC Universe. Jason aktuálne maká práve na pokračovaní svojho úspešného sólo filmu Aquaman. Je však viac než jasné, že Momoa sa po fyzickej stránke nepripravuje zrovna tak, ako väčšina iných hollywoodskych hercov.

Zameriava sa skôr na pohybové aktivity, ktoré si niektorí z nás môžu zadefinovať ako ten funkčnejší spôsob tréningu na to, aby sme sa dostali do dobrej formy. Herec sa netají tým, že rád sa venuje trénovaniu aktivít, ktoré miluje a jedným z nich je i lezenie. Tvrdí, že mu táto fyzická aktivita pomáha a dokáže ho i inšpirovať!

Je zrejmé, že to nie je zrovna najjednoduchší koníček pre človeka jeho rozmerov. Len pre predstavu, jeho výška je 193 centimetrov a váži okolo 100 kilogramov. Jason sa dokonca priznal, že si niekoľkokrát natiahol šľachy a tvrdí, že by sa mu mohlo liezť jednoduchšie, keby bol menší.

Pre ochranu tvojich kĺbov a šliach sa nezabudni mrknúť na tieto produkty.

Momoa nedávno zavesil na svoj YouTube kanál ako taký poriadny lezecký tréning vyzerá v lezeckom centre v Toronte. Vo videu je samozrejme tradične bez trička a ukáže ako vyzerá jeho lezenie. Aj keď teda podľa jeho vlastných slov bol čerstvo po tréningu nôh, takže sa mu neliezlo zrovna jednoducho.

Neskôr sa k nemu pridáva aj jeho sesternica, ktorá ho predtým vraj učila surfovať! Práve na oplátku za túto službičku sa teda on pokúsil priučiť ju k lezeniu, pretože ho podľa jeho slov baví učiť sa nové veci s vlastnou rodinou.

Ako môžeme vidieť aj v samotnom videu, očividne lezecká stena nie je zrovna jednoduchá záležitosť. Jason sa z nej vrátil poriadne spotený a zadýchaný a tí, čo ste si ju už mali možnosť vyskúšať sami, mu určite dáte za pravdu!

Na aký z jeho blížiacich sa filmov sa tešíte najbližšie? Je to spomínaný Aquaman 2 alebo napríklad očakávaná westernovka The Last Manhunt?

Pripravil: Stano Fatul

fit plus, fitko, domace, profesionalne, stroje, kardio, posilnovacie