Sylvester Stallone sa pripravuje na EXPENDABLES 4. Trénuje s falošnými váhami?

Doba starých a poctivých akčných hrdinov je vraj už nenávratne preč. Za zlatú éru u akčňákov sa považujú najmä 80.te roky, kedy v kinách hviezdili filmy typu ako Rambo, Terminátor a podobne. Pokiaľ však títo starí akční hrdinovia odmietajú odísť z filmového sveta do naozajstného filmového dôchodku, zostanú stále istým spôsobom relevantní.

sylvester stallone, arnold schwarzenegger, film, novinka

Reč je teda pochopiteľne najmä o Sylvestrovi Stalloneovi, ktorý je spoločne s Arnoldom Schwarzeneggerom považovaný za jedného z najväčších akčných hrdinov všetkých čias. S týmto titulom sa prakticky odjakživa spájala aj nesporná fyzická kondícia, ktorú však tieto známe herecké tváre odmietajú stratiť aj po tom, čo ich vek už dávnejšie prekročil 70ku.

Sylvester Stallone má aktuálne 75 rokov, pričom ani v takomto úctyhodnom veku nezanedbáva cvičenie. Ako to pri filmových hviezdach podobného ranku býva, ich fyzická príprava zvyčajne býva fázová v závislosti od filmových natáčaní. Možno sa teda Stallone nepotí s činkami úplne pravidelne, ale ak netočí, prinajmenšom sa stále udržiava v ako-takej kondícii. Posledné správy nasvedčujú tomu, že práve teraz má opäť raz obdobie príprav na nový film. Alebo rovno filmy?

silvester stallone, film, novy, kondicia, trening

Za tento rok sme mohli vidieť od Stallonea niekoľko tréningových videí, pričom podľa niektorých ľudia známeho herca obviňujú z toho, že používa falošné váhy. To však je v niektorých prípadoch skutočne viac než očividné a Sylvestrovo herecké nasadenie je predimenzované pri falošných váhach schválne, pričom to aj on sám priznal. Podľa všetkého sa teda naozaj nesnažil spôsobiť viac dojmu, než to vo svojom veku už dokáže robiť aj bez pretvárok.

silvester stallone, film, priprava, trening, kotuce, fit plus,

Postradateľní nekončia

Aktuálne sa v kuloároch šepká najmä o pokračovaní modernej kultovej série Expendables. Ide o jedinečný projekt, ktorý Stallone priviedol k životu v roku 2010 s úmyslom priviesť späť čo najviac známych tvárí z rôznych svetoznámych akčných trhákov a vytvoriť tak ultimátny odkaz pre budúce generácie filmových nadšencov.

Do istej miery sa mu to aj skutočne podarilo, nakoľko fanúšikovia si žiadali aj pokračovania. Zatiaľ sme sa tak mohli dočkať aj filmov Expendables 2 a 3, pričom táto séria sa očividne nechystá skončiť.

silvester stallone, prsten, film, expendables

Práve sa dokončil dizajn nového prsteňa pre Expendables 4. Je trochu ťažký, ale rozhodne vám vyčarí nejaké tie svaly na prstoch.

Expendables 4 sú prakticky potvrdení, pričom oficiálny dátum vydania zatiaľ ešte nie je známy. Objavilo sa viacero špekulácií, že kto by sa v tomto nadchádzajúcom pokračovaní známej akčnej série mohol ukázať. Herecké obsadenie doterajších troch dielov sa postupom času menilo, ale neustále zväčšovalo, takže nové tváre sú prakticky nevyhnutné.

Fanúšikovia by si vo veľkom želali príchod mien ako Dwayne “The Rock” Johnson, Jason Momoa, Steven Seagal, Jackie Chan, Vin Diesel alebo Nicolas Cage. Zatiaľ potvrdenými menami sú však paradoxne Megan Fox, 50 Cent alebo aj Tony Jaa, ktorý sa preslávil stvárnením muay thai bojovníka Ong Baka.

Dočkáme sa spin-offu?

Okrem priameho a plnohodnotného pokračovania je však na pláne ešte minimálne jeden film. Nemalo by ísť úplne o titul Expendables 5, ale aktuálne sa internetom šíri názov A Christmas Story. Lee Christmas je jedna z ústredných postáv série, ktorú stvárňuje obľúbený Jason Statham.

Ten je okrem iného považovaný aj za posledného skutočného akčného hrdinu a práve on by sa mal dočkať samostatného snímku z tohoto filmového univerza. Zatiaľ nie je úplne jasné, či sa tam ukážu aj ostatné tváre zo série, ale minimálne je potvrdené, že o scenár sa bude opäť starať sám Sylvester Stallone. Nevie sa ešte ani to, či on sám sa v tomto filme ukáže.

Zároveň sa ohľadom tohto spin-offu objavili aj dohady, že práve ten je filmom, na ktorom aktuálne Stallone pracuje. Ten však v nadchádzajúcom Expendables filme dozaista bude, preto je dôvodné myslieť si, že pôjde naozaj o dva samostatné snímky.

Pripravil: Stano Fatul
Editovala: Iveta Škrabáková