Športfestival – festival neolympijských športov už 17. 11. v Trenčíne

Aj v tomto roku sa uskutoční sviatok, festival neolympijských športov. Športfestival, otvorí svoje brány už po ôsmykrát! Na výstavisku Expo center v Trenčíne opäť prinesie množstvo zaujímavých športových aktivít. V minulom roku na tomto podujatí športovalo cez 600 športovcov! Veríme, že toto číslo sa tento rok prekoná!

Olympíjsky tím súčasťou podujatia

Športfestival

Športfestival

K organizátorom, Slovenskej asociácii silných mužov a Konfederácii športových zväzov, sa pridal po prvýkrát aj Slovenský olympijský tím! Nesmieme zabudnúť ani na podporu Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý taktiež výraznou mierou napomohol k zorganizovaniu ôsmeho ročníka.

Naturáli, powerlifteri a oveľa viac

Od desiatej hodiny ráno sa v sobotu, 17. novembra môžete tešiť na naturálnu kulturistiku, bikiny fitnessky, či fitness detí. Slovenská asociácia naturálnej kulturistiky sa podujala zorganizovať v pavilóne 1 na poschodí bohatý „fitness“ program pre návštevníkov. Pre verejnosť bude pripravený stánok kozmetickej značky Mary Kay, kde sa môže nežné pohlavie nechať nalíčiť od profesionálnych vizážistiek.

V tom istom pavilóne na prízemí bude pripravený medzinárodný pohár v tlaku na lavičke bez ale aj s podpornými dresmi, či v mŕtvom ťahu RAW. Diváci tak budú môcť zhliadnuť najlepších pretekárov v daných disciplínach. Okrem powerliftingu tam bude i stánok biliardu, bándy hokej alebo stánok historickej streľby s ukážkami starých zbraní.

Sprievodné aktivity

V ďaľších pavilónoch bude pripravený „Pohár Slovanov amateur“ pre silných mužov bez váhového obmedzenia. Taktiež budete môcť zhliadnuť preteky v taekwonde, pripravená bude i horolezecká stena pre návštevníkov či stánok Slovenského lukostreľbového zväzu. Tu si budú môcť taktiež diváci „zastrielať“ z luku o atraktívne ceny.

Svoju ukážku športu pripraví aj rope skipping, čo je súťaž v skákaní na švihadlách, alebo kolo Slovenskej muay thai ligy, ktoré bude prebiehať v pavilóne 5.

Pripravený bude aj stánok Slovenského olympijského tímu, kde si budete môcť prezrieť úspechy našich olympionikov a dozvedieť sa zaujímavé novinky!

Ochutnávky v stánkoch s výživou pre športovcov, stánok kinesio tapingu, kde vás naučia správne používať tejpy, stánok šípkarskej federrácie, kde si verejnosť môže taktiež zasúťažiť v streľbe na terč, či pripravený prezentačný stánok bocca športu alebo cyklo športu.

Toto všetko a ešte oveľa viac už 17. novembra na výstavisku Expo center v Trenčíne. Od desiatej hodiny ráno môžete navštíviť festival neolympijských športov – Športfestival 2018!

Večer hviezd

Vyvrcholením podujatia bude 16-ty ročník charitatívneho programu Večer hviezd, na ktorom zaspieva Emma Drobná, moderovať bude Slávo Jurko, vyhodnotená bude desiatka najúspešnejších športov v neolympijských športoch, traja najlepší neolympijskí juniori a najlepší neolympijský tím pre rok 2018.

Na Vás všetkých sa tešíme už 17.11. od 10:00 v Trenčíne na výstavisku Expo center! Športfestival – tu jednoducho nemôžeš chýbať!

Viac na www.sportfestival.sk či na facebooku Športfestival 2018!

Video: