Thomas Scheu – voľná zostava

l foto: UDO MÖLZER

tth__2.jpgDániel Tóth z Maďarska (na fotografii) sa stal víťazom víkendovej súťaže Body-Xtreme Invitational v nemeckom Mainzi. Bol to siedmy ročník pozývacej súťaže nemeckej členskej federácie IFBB pre vybraných amatérov. Štartovalo desať pretekárov, druhý skončil Oliver Reinhardt, tretí známy vyterán Thomas Scheu. Ceny odovzdávali Victor Martinez a Flex Wheeler.

daniel_tth-foto_udo_molzer.jpg Dániel Tóth (výška 174 cm, váha 100 kg) trénuje od roku 1998, súťaží od roku 2002, v ktorom sa stal juniorským majstrom sveta IFBB v kategórii do 75 kg. Medzi mužmi sa zúčastňoval najmä na súťažiach organizácií WABBA a NAC International, kde získal najvyššie umiestnenia. Vo WABBA je majstrom sveta profesionálov (2008, 2009) i amatérov (2008), v NAC dosiahol absolútne víťazstvo v zápoleniach amatérov i prvenstvo medzi profesionálmi na súťaži Universe (2009). V roku 2008 štartoval vo Frýdlante v Čechách na súťaži Vitalmax Open, organizovanej NABBA-Czech, kde obsadil druhé miesto za domácim Petrom Vanišom.

K stručnej správe pridávame záznam pozoruhodnej voľnej zostavy Thomasa Scheua. Jeho elegantný posing (i celé vystupovanie na pódiu) môžu byť vzorom aj mnohým profesionálom! Podľa nášho názoru patrí Thomas v tomto ohľade – spolu s naším Štefanom Havlíkom – k najväčším ozdobám amatérskych súťažných pódií a robí súťažnej kulturistike skvelú propagáciu.